Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorkerékpár benzintankjának...

Motorkerékpár benzintankjának a belsejét mivel érdemes lefesteni?

Figyelt kérdés

kipucolva ki van, citromsavval, szépen lemart róla minden rozsdát, és mivel zsírtalanít is, pár nap alatt a szabad levegőn ismét elkezd rozsdásodni

benzint egyenlőre nem akarok bele rakni,

valami olyan festék kéne, amit nem old le pár hónapon belül

esetleg valami ötletek?



2015. febr. 16. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
ilyen baromságot még nem hallottam,hogy tankot belülről lefesteni....sok sikert hozzá....gondolom a betöltő nyiláson mindenhova fel tudnád egyenletes hordani a festéket.......amit majd a benzin nem mar le....
2015. febr. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

úgy gondoltam, hogy beleöntöm, összerázom majd kiöntöm

valahol olvastam a simson fórumon, hogy van rá valamilyen festék amivel szokták

2015. febr. 16. 17:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszadó:

Te is sok gyári benzintankot láthattál életedben. Szerinted azokat hogy festik? Netán hegesztés előtt? (hát nem)


A töltőnyíláson át betöltött festék a jó megoldás. Betöltöd, lezársz minden nyílást, összerázod aztán kiöntöd a felesleget.

Próbálkozni lehet sokféle festékkel(de csak 2K festékkel érdemes szerintem). Persze ne a tankban próbáld! Egy darab lemezt, ami hasonlóan lett kezelve mint a tank belseje, kenj be vele. Aztán tedd egy kis zárható dobozkába amibe teszel etanol, benzin és 2T olaj keveréket(ha 2T, ha nem akkor az olajat ki lehet hagyni. De azért nem baj ha kerül bele az is).

Aztán pár hónap áztatás, ha az állaga és keménysége nem változik akkor mehet a tankba.

Persze mindezt az után miután a festett felület száradt legalább egy hetet.


De ha profi megoldásra vágysz akkor itt van ez a szer:

[link]

(más, direkt erre a célra készített szerről és festékről nem tudok)

2015. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget, és ezt a csodaszert honnan tudnám megrendelni?

sajnos, nincs rá több hónapom próbálgatni a festékeket :/

2015. febr. 16. 22:41
 5/13 A kérdező kommentje:
esetleg a 2 komponensű poliuretán festék, bírná a strapát?
2015. febr. 17. 17:48
 6/13 anonim ***** válasza:

Innen tudsz rendelni olyan szert:

[link]

2015. febr. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ezért jó a műanyag tank
2015. febr. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha esetleg van olyan festéked és kipróbálnád(amellett hogy ezzel a szerrel megcsinálod a tankot, ha sürgős) azt megköszönném.

Én keresem az alternatív csodaszert. De még nem sikerült megtalálni.


(bár a műgyanta a tesztet igen jól bírta, aztán pigmenttel keverve került a tankba ahol kb 2 hónap alatt elkezdett puhulni és kocsonyásodni. Aztán darabokban levált. Eközben a dobozkában a próbadarab vígan lubickolt és semmi elváltozás nem történt. Szóval gondolom a pigment kavart be. Egy ilyen apróság is sokat számít...)

2015. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket


de még kipróbálom, hogy mit csinál a poliuretános festék (az egy fokkal olcsóbb, mint ez a csodaszer) ha már pár évet kibír az is valami. annó majd 10 éven keresztül állt benne a benzin, volt mit pucolni belőle, attól nagyobb kosz remélem nem lesz belőle ha netán elkezd leválni

de még gondolkozok, hogy milyen festék tartalmazhat cink-szulfátot

2015. febr. 17. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Esetleg be kellene az egész tankot horganyoztatni. Az már csak bírja a benzint.
2015. febr. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!