Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A beletört szelepfedél rögzítő...

A beletört szelepfedél rögzítő csavart hogy tudom kiszedni?

Figyelt kérdés

Van egy 1997-es Chrysler Sebring-em. A napokban észrevettem, hogy picit szivárog az olaj az egyik szelepfejrögzítő csavar tövében és gondoltam meghúzom mindegyik csavart, mert hátha csak az baj, hogy lazák. Tényleg ez volt a baj, ugyanis a szelepfedél tömítésnek nincs semmi baja. Mindegyik csavaron tudtam húzni valamennyit, viszont az egyik sajnos beletört. :( A csavarnak csak a feje tört le, úgyhogy a bennmaradt rész az fog valamennyit, de nagyon picit még így is szivárog az olaj azon a helyen. Most mi legyen a teendőm vele? Hogy tudom onnan kiszedni azt a csavart? Nem akarom leszedni az egész szelepfedelet ezért. Valami olyan megoldás amivel hatékonyan ki tudom szedni onnan azt a csavart?

A válaszokat köszönöm előre is!



2015. febr. 20. 14:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha van szabad felülete a csavarnak a hengerfej síkja felett, akkor le kell szedni a fedelet és ráhegeszteni egy anyát. Ha nincs akkor bele kell fúrni és vannak balmenetes kiszedők erre, az lehet a helyszínen is megoldható
2015. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 2 anyát valahogy rá tudnál tekerni akkor kontraanyázva ki tudnád tekerni
2015. febr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!