Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift első autónak?

Suzuki Swift első autónak?

Figyelt kérdés

A csapotthátú, 95-2000 közötti swiftekre gondolok.

Alkatrész árak, fogyasztás, fajtára jellemző hibák érdekelnének.

Köszönöm a válaszokat.


2015. febr. 20. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Fogyasztás 5-6 liter. Max 8 liter, de az már nagyon gyilkolva. Eres motorral nem venném, mert nem fogyaszt kevesebbet, mint az 1.3-asok, viszont gyenge. Ajánlott az 1.3 8v, de méginkább az 1.3 16v, csak utóbbi drágább. Az alkatrészek olcsók, kivéve a befecskendező rendszer egyes elemeit, de azok vannak bontóban is, meg egyébként se szokott velük baj lenni. Típushiba, vagy sem, de előfordul hogy a dugattyú szoknyája leszakad. Főként 16 szelepeseknél, de láttam már kettétört dugattyús 8 szelepest is.
2015. febr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lassan 5. éve van meg az enyém, 98-as, 1.3-as, 8 szelepes, központi befecskendezéses és remekül működik. Nem fogyaszt többet 5 liternél, bár azt hozzátenném, hogy heti szinten többszáz kilométert ingázok vele. Lendületesen mozgatja a motor a kis kasztnit üresen (kb 800kg), de terhelést is jól viseli (ált. 4-en utazunk minden héten, így eloszlik a benga), az 5. sebesség pedig viszonylag hosszú, így városon kívül se pörög olyan sokat (120-nál 3000).

Első autónak szerintem az egyik legjobb választás, mert nagyon semleges és könnyű ráérezni (kuplung, pontos váltó, stb), parkolni is röhögve lehet vele, emellett nagyon olcsó fenntartani, sok van a bontóban is. Alkatrész árak rendszerint néhány ezres tételek, enyémbe amit cseréltem pl. külső féltengely csukló (6000.-), hátsó fékhenger (2000.-/db), meg a kötelező dolgok (fékbetétek, motorolaj és szűrő (max 10 ezrenként), váltóolaj (1x), fékolaj (1x), üzemanyag szűrő (1x), légszűrő, stb). Szelepfedélnél folyat kicsit, majd cserélek rajt tömítést. 3 ajtósoknál típushiba, hogy lógnak az ajtók, 2x cseréltem már benne zsanérokat, de egy idő után ugyanolyan lesz megint. Küszöb alján és az első keresztmerevítőnél is hajlamos lyukasra rohadni (az enyém legalábbis el volt ezeken a helyeken rohadva).

Összeségében megbízható, olcsó kis autó, már jó áron is kaphatsz, szerintem jó választás :)

2015. febr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekemm 99-es van, 1.0 motorral, csapott hátú, 5 ajtós.

Agglomerációból Pestre járok vele, nem érzem, hogy gyenge lenne.

Amit szeretek benne, hogy igénytelen. Tényleg nem kell törődni vele. Figyeled a vizet, olajat, cseréled amikor kell, és ennyi. Tankolod.


Amit nem szeretek benne, hogy nagyon alacsonyan ülök. És rossz a lámpája. Hiába van benne a legerősebb izzó, hiába állítottuk föl, akkor is gyengének látom este. Állítólag a suzik ilyenek...


Ja, és amit nézz meg, a küszöb mennyire rohad, meg a toronynál a motortérben.

2015. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 1.3-as 99-es suzuki swiftem van. 17 éves koromban tettem le a jogsit. Most 25 éves vagyok.


A biztosítás magyar postánál 9100 Ft, a többi adó pár ezer forint.


Telejesen alap kocsi, töbet nem szabad elvárni tőle. Én is szeretnék komolyabb kocsit, de annak a fenntartása jóval drágáb (ha elromlik, stb).


Átírás kb 40-50 e ft. Az alkatrész árak függenek attól miylet veszel és milyen minőségben, hol veszed, kinél szerelteted be. De bizonyára olcsóbba, mint egy mercié.


Megbízható? Igen megbízható, de ehhez karban kell tartani, csakúgymint a többi kocsit.


4.9-litert fogyasztott nálam a kocsi. Ha nyomod, akkor elkezd enni ez is rendesen. Autópályázni 90-120 km/h-val érdemes. Többel nem. Főutakon nem érdemes száguldozni. Városi használatra tökéletes.


A műszaki 2 évente 25-30 e ft közt mozog, persze folyamatosan kell költeni az autóra.


Most az én kocsim sem tökéletes. Folyik az olaj belőle, biztos a tömítés az oka. De ennek utána kell nézni. 6 évet állt, így biztosan idővel ki kell cserélni pár dolgot rajta.


Ha ilyen autót szeretnél mindenképp szánj rá 250-300 Ft-t a kocsira+ 100 e ft-t az alaktrészek cseréjére.


Ha drágább autót veszel, számolni kell esetleg az árakkal is.


Jó autó a suzuki, csak tudni kell helyén kezelni a dolg

2015. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hali nekem 99 es 1.3 mas csapotthátú van. 4 évesen vettem. Ami jó benne. Igénytelen (jó értelemben) alacsony fogyasztás, olcsó fenntartás. Nyilván nem lehet villogni vele, de szerethető, nem hagy cserben. Nekem a szokásos dolgokon (olaj, szűrők, izzó, akksi csere, fékbetét stb) kívül semmivel nem volt bajom egyedül a kipufogócső rohad,de ez kb minden suzira jellemző, főleg csillaggarázs esetén. Am 15 ezerből újat veszel alá. :) Strapabíró motorikusan, kb 90 km ig pörög masszívan 1-2 fővel. A kasztni gyenge az ok, tehát balesetnél gond lehet, de azt sokan elfelejtik hogy a hasonló korú és kategóriájú autókhoz kell hasonlítani nem egy 2014 es volvóhoz a törésmutatót. Fogyasztásban 5,2 körül kijövök 100km vegyesen. Havi kb 1500km megyek vele mióta megvan. Első autónak szerintem tökéletes!
2015. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !
2015. márc. 1. 19:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó autó. Rozsdásodásra kell figyelni a 20 év körüli példányoknál, de egyébként semmi gond velük, ha nem rohad és nem rozsdás, és a motorja is korrektül jár akkor vedd meg.
2016. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!