Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nektek mi a taktikátok autó...

Nektek mi a taktikátok autó vétellel kapcsolatban? Milyen modellekre álltok rá amikből olcsón jó állapotút tudtok megvenni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vesz az ember 2-3 évente autót, úgyhogy ha kell, akkor inkább megfizetek egy drágábbat, minthogy később abból legyenek problémáim, hogy olcsón jót akartam, csak nem jött be a zsákbamacska. Vagy a szalonba megyek új autóért.
2015. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Hát igazából én pont fordítva gondolkodom mint az átlagos magyar ember.

Direkt azokat a modelleket nézem, amik vagy sokat fogyasztanak, vagy megbízhatatlannak vannak titulálva, és egyébként jó modellek, pl. Vw 2.5 TDI-je. Ezeknek nincs áruk, mert félnek tőle, de én pont olyat keresek ami rendbe van téve, amit lehet még lealkudom, használom fél évig, egy évig, aztán minimális bukóval továbbadom. Van hogy hozzá kell nyúlni, de belefér nem véletlenül olcsók.

Tehát mondhatni luxus, felső kategóriás autókat használok suzuki áron. Persze ehhez tudni kell érteni az üzlethez, mikor kell kiszállni egy kocsiból meg mi az amit meg szabad venni. Én sose kötődöm érzelmileg egy kocsihoz, csak lényeg, hogy a legjobbat vegyem a legolcsóbban. Meg azért izgalmas is, hogy megteheti az ember, hogy cserélgeti a kocsijait, full felszerelt BMW, fél év után átül egy full full Audiba, kalandozik egyet egy SuperB 2.5 v6 tdi-vel, aztán kezdődik előről.

2015. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Merciket nem szeretem. Újak drágák, régiek túl öregapósok, vagy túl csajosak, pl C merci.
2015. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

Én inkább veszek egy 1000 éves használtat, mint valami most a szalonból kigördült gagyit.

Nekem tök mindegy, hogy mennyit fogyaszt, mennyi a fenntartása, a lényeg, hogy ne legyen olyan mint valami 3 éveseknek készült kínai játék.

Ami most van (már több éve, és ez az első autóm) maximálisan megfelel nekem.

Lehet, hogy egy lökhárító használtan minimum 50 ezer, de legalább nem jön velem szembe minden második autó ami ugyanilyen.

2015. febr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is olyan vagyok mint a 2-es, és ez nem azt jelenti, hogy nepper lennék vagy ilyesmi, csak szeretnék minél több autót kipróbálni, mindig vágyok valami másra. Ja és soha nem bukok az autón.
2015. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, de nagyjából úgy döntök mint a 2-es (vagyis inkább több gyakorlattal), és mégis mindenki finoman szólva lehurrog, amiért nem valami semmit fogyasztó népautót veszek.
2015. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első szabály nálam az hogy tudom magamról: Nem vagyok profi! Előtte általában jól beleolvasok a témában, és akkor elhiheti az ember hogy mindenhez ért. Butaság. Vigyünk magunkkal egy szakértőt, ha van lehetőség akkor vigyük el az autót egy márkaszervizbe állapotfelmérésre. (ilyenkor ha azt mondja a kereskedő h. "nem", én azonnal kifordulok). Ne feledjük használt autó vásárlásnál hogy HASZNÁLT! Szóval vásárlásnál jobb úgy kalkulálni hogy maradjon pénz szervizre.


Milyen modellek?

Először is döntsd el hogy hosszabb utakra (autópálya stb.) használod majd vagy városban. (dízel vs. benzin)


Mire fogod használni?

Ha egyedül futkosni, nem biztos h jó ötlet egy kombi Passat, vagy éppen gyerekeket hurcolni egy Ford Ka.


...és persze a csúnya pénzügye. ?? Avagy mennyid van rá?

Ne akarjunk 500-ért BMW-t, úgy hogy annak soha ne legyen semmi baja és 5 liternél többet ne egyen. Butaság lenne.

2015. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lepukkant, sérült öreg gépeket szoktam venni bagóért (ingyen is kaptam már). Néhány hónap alatt szépen helyre rakom őket (5 év volt a leghosszabb eddig:) ). Ezután addig használom, amíg újra szét nem esik, majd általában bontásra kerülnek.
2015. febr. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!