Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 54000km-nél kell gyertyát...

Sajtos pocak kérdése:

54000km-nél kell gyertyát cserélni? Olajszűrőt cseréltem és feltekeréskor egy kicsit meghorpadt a külső része. Nagy baj? Francia kulcsal húztam meg.

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha régen volt gyertyacsere, akkor nem árthat mindet kicserélni, de ezúttal szakszerűen (a meghúzást is betartva, a dobozon van általában hogy kell), ne franciakulccsal, mert ha kiszakad a menet, akkor megizélte a ragya az egészet.

Az olajszűrőt, ha nem betétes, akkor kézzel kell meghúzni (be kell előtte olajozni a gumigyűrűt az alján), nem kulccsal és egyéb segédeszközökkel.

Ha betétes a szűrő, akkor van egy meghatározott meghúzási nyomatéka.

2015. febr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem nagy gond a horpadás, de nem kell kulcscsal húzni, ahogy az előttem szóló is leírta. Kézzel sem kell agyontépni. Nekem nyomta ki az olajat az autó mert túl volt húzva az olajszűrő. Az olajnyomás eldeformálta a lemezt amiben a menet van, így ki tudott nyomódni a tömítés meg persze az olaj is...
2015. febr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy a gyertyát mikor kell cserélni az főleg attól függ hogy milyen kialakítású van benne. Ha egypólusú vagyis normál gyertya, akkor azt már rég ki kellett volna cserélni, ha kétpólusú akkor most esedékes, a három pólusú az még bírja valameddig, de keresd meg az autó kezelési utasításában a pontos értéket és azt is csekkold le hogy olyan gyertya van e benne ami elő van írva a motorhoz.
2015. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2000-ben gyártott suzuki swift,949cm3-is-ről van szó!
2015. febr. 22. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!