Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki elmenekül a rendőrök...

Ha valaki elmenekül a rendőrök elől motorral, és valaki pl. tudja hogy ki az, és elmondja nekik, ők tehetnek valamit, vagy nem lehet bebizonyítani?

Figyelt kérdés
Honnan tudnák hogy nincs még egy ugyan olyan motor a faluba pl. vagy valami?

2015. febr. 22. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha valaki tanúként állítja hogy XY ült azon a motoron, nem árt ha bizonyítani is tudja állítását. Mert mi van ha a motoros mondjuk egy ügyvéd vagy van egy jó ügyvédje és azt feleli hogy tisztelt tanú, kérem bizonyítsa be állítását különben beperlem rágalmazásért vagy hamis tanúzásért.

Tehát csak óvatosan azzal a kijelentéssel, hogy igen, a motoros ruha és a sisak alatt XY volt, átláttam a ruhán mert én vagyok Superman.

2015. febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) (Motoros nevében értem a kérdést)
2015. febr. 22. 17:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy tanú állítását még ki lehet védeni, de ha ketten állítják, hogy felismerték az illetőt, az már bizonyíték lehet.

A két tanú lehet két rendőr, vagy egy rendőr, és egy civil személy.

Az egy másik kérdés, hogy a rendőr akar-e egy ilyen esetben bele bonyolódni az intézkedésbe, vagy megelégszik azzal, hogy megjegyzi az esetet, s majd alkalom-adtán eszébe jut

2015. febr. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!