Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Vento 1.9 TD...

Volkswagen Vento 1.9 TD típusú automban sebességváltót cseréltem Az eredeti sebességváltó: CHD 04024-142 típusú volt, viszont amit most beleraktam az CHD 08024-146 A motor fordulatszáma magasabb lett az új váltóval. Mi a két váltó között a különbség?

Figyelt kérdés

2015. febr. 23. 19:06
 1/3 szántóvető ***** válasza:
a leírásodból egyértelmű hogy más a váltó áttétele.más áttétel kell egy benzin-és egy dízelmotornak de nem kizárt hogy a motor hengerűrtartalma is szerepet játszik mikor az áttételezést kialakítják.régebben céges caddyvel szaladgáltam.egyszer behalt a váltója,kapott egy bontottat.ezután nem pörgött annyit a motor tehát hosszabb áttételezésű váltót kapott.
2015. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na most ha okostojás választ adnék akkor azt mondanám, hogy az a különbség a két váltó között,hogy az új váltóval magasabb fordulatszámon pörög a motor ugyan annál a sebességnél aminél a régi váltóval alacsonyabban pörgött.

Normálisabban válaszolva,feltételezhetően más a két váltó áttételezése. (áttételezés = fogaskerekek átmérője és azok párosítása más méretű mint a régi váltónál volt)

Régen volt egy Audim 1,6 TDI és ezen az autómon váltót kellet cserélnem mert olcsóbb volt váltót cserélni mint kicseréltetni a 3-dik fokozat szinkrongyűrűjét.

Én anno egy 1,8-as benzines Audi váltóját szereltettem fel.

Az 1,8-as benzines váltó is és az 1,6 tdi váltó is AKM betűjelölésű volt. A számozása más volt mind a két váltónál de minden stimmelt,minden rendben volt, nem változott a motorfordulat,stb. Én úgy tudtam anno, hogy csak a betű jelölésnek kell stimmelnie,azaz AKM-es váltót kerestem. Tudomásom szerint a váltó betűjelölése maga a váltó típusát jelzi/jelenti.

Csodálkoztam is a kérdéseden , miután láttam,hogy nálad is stimmel a két váltó betűjelölése.

2015. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szántóvető ***** válasza:
természetesen ez a különbség fogyasztásban is meg fog mutatkozni,főleg ha sokat pályázol.szórni fogod a pénzed..
2015. jún. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!