Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelmotort hogyan kell...

Dízelmotort hogyan kell karbantartani?

Figyelt kérdés
a szűrők stb csere már megvolt, olyanokra gondolok, hogy valami házilag elvégezhető tippek trükkök, kitisztítás, akármi, mit lehetne átnézni, ami miatt idővel belassul, legyengül és csak egy kis áttekintésre vágyik?

2015. febr. 23. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát a kötelező szerviz legyen rendesen megcsinálva, minőségi anyagokkal, a többi inkább vezetéstechnika (hideg kímélés stb)
2015. febr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már befecskendezős, akkor érdemes tenni bele adalékot, ami tisztitja az injektorokat. De ha a drágábbik gázolajat veszed az is jó, mert abban is van ilyen adalék. Amúgy vannak szervizek, amelyek ki is veszik az injektorokat, és megtisztitják, de ez csak akkor kell, mikor már erőtlen az autó. A másik ok amiért elgyengül a dizel, az a turbó elkormolódása, ez ellen annyit tudsz tenni, hogy tartsd mindig magasabb fordulaton, ne nézd azt a pár deci üzemanyagot, mert csak megölöd a motort, és később a többszörösébe kerül a szerelés. Egyéb nem jut eszembe, igazából nem nagyon tudsz mit csinálni vele.
2015. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lupara ***** válasza:
Fentiekkel egyetértve,más szavakkal leirva.Teljes üzemanyagellátó rendszer védelme érdekében,folyamatosan jó minőségű gázolaj tankolása.Kerülni kell az alkalmi vételeket.Nagy hidegben is figyelni,ne kényszerülj "névtelen"kútnál megállni.Ezzel összefüggésben jó minőségű gázolajszűrő vétele,előirás szerinti cseréje.Motor érdekében gyárilag megadott értékek alapján,pontosan elvégzett motorolajcsere.Akadálymentes tiszta levegőellátáshoz légszűrő csere igen fontos.Dieselnél kifogástalan gázolaj,kenőanyag,levegőellátás,jó konstrukció esetén hosszú élettartamot szavatol.
2015. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, természetesen az ilyen dolgokra odafigyelünk, csak a helyzet, hogy elég öreg az autó, nyilván nem is lehet sokat várni tőle, de mégis olyan kínkeservesen megy, elég gyenge, gondoltam hátha van valami, ami túlnyúlok az ilyen "kötelező" cseréken stb

Közben találtam egy pár videót, de addig nem csinálom, amíg nem garantált, hogy megbízható és nem csinálok több kárt mit hasznot. Mit gondoltok?

[link]

Van több is, ahol ugyanezt csinálják, a kommentekben is kielégítő visszajelzések vannak többnyire, de nem tudom..

2015. febr. 24. 22:48
 5/6 A kérdező kommentje:
*túlnyúlik
2015. febr. 24. 22:49
 6/6 anonim ***** válasza:

A fentiehez többet én sem tudok hozzáfűzni,üzemanyaghoz én javaslom használd a Spuri adalékot.A diesel Nissanomba én évekóta használom,tényleg jó,és nem drága.

[link]

2015. márc. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!