Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbb akkumlátort már úgy...

Tom0919 kérdése:

A legtöbb akkumlátort már úgy árulják, hogy szárazon töltve sav a flakonokban mellékelve. Mit kell tenni, hogy üzemkész állapotba kerüljön?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 13:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn tavaly vettem akksit akkumulátor szervízbe ès be is szereltèk. Am. zselès aksit vettem, annak nincs is ,,beöntèsi nyílás", így nem tudom Te azt az akksit hol vetted...


Am. annyit teszel, hogy bele teszed a savat, feltöltöd, be teszed az akkumulátort a kocsiba ès mehetsz is.

2015. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kinyitod a cellazáró kupakokat és beletöltöd a cellákba a savat. Jobb esetben olyan edényben árulják, amiből könnyű beletölteni (motorakkuknál általában 6 kis fiola, épp annyi sav van bennük, amennyi kell, a szájuk illeszkedik a cellazáró kupakokra), kevésbé szerencsés esetben bűvészkedni kell. Minden cellát a minimum és maximum jelölés közé kell tölteni, ha ilyen nincs, akkor úgy, hogy a sav ellepje a cella lemezeit. Utána lazán visszateszed a kupakokat, vársz vagy egy órát és újra megnézed a savszintet. Ha valahol minimum alá csökkent, utántöltöd és készen is vagy.
2015. febr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!