Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A nyári gumik mint köztudott...

A nyári gumik mint köztudott más keveréküek mint a nyárik ezért csökken télen a tapadása. Mekkora az a hőmérséklet szükséges hogy újra használatba kerülhessenek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Plusz hét fok alatt ajánlják a télit.
2010. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

"A nyári gumik mint köztudott más keveréküek mint a nyárik ezért csökken télen a tapadása." - hibás kérdés :)


Amúgy +7 fok alatt téli kell, nyári e fölött! De ez megint relatív, mer jó sofőrnek nem kel téli gumi: nagyképűen kijelentem, nekem sincs téli gumim! :)

2010. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
az én mazdám 20 éves és téli gumit nem látott még:)
2010. febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már kiveséztük! Imádtam mikor a rutinos téli gumi nélküliek szerencsétlenkedtek a 20cm-s hóban:))
2010. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Amki azt mondja, hogy ő télen nyári gumival is remekül navigál, majd őket látjuk a híradóban, ahogy a tűzoltók próbálják kiszabadítania roncsok közül, hátha túlélte...

23 Éve vezetek, mindenféle gumival, van összehasolnlítási alapom, hogy mi a különbség...A kamikázékkal csupán az a baj, hogy köztünk vanak az úton...

2010. febr. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
43%
Lassabban kell menni. Én is nyári gumizok télen is, és még nagyon meg sem csúsztam. Nem kell állat módjára nyomni a gázt.
2010. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem kell tényleg nem kell de én ma zsír új téli gumival is megcsúsztam mert egy barom kilépett elém és egy picit rántottam a kormányon.Na a nyári gumiddal te ilyenkor mit csinálsz tükörjégen....vagy elütöd vagy mész a szembejvőbe ahol meg én jövök véletlenül.....kösziiii dejó lesz.
2010. febr. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tesóm a fantasztikusan drága téli gumijával is csúszott vagy két méter a tükör jégen. Szóval, ha ilyenre hajtasz rá, és fékezned kell, akkor a téli sem nagyon fog meg.
2010. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
na ne akard már bemagyarázni hogy a nyári gumival jó a közlekedés télen....
2010. febr. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tükörjégen lehet akármilyen gumid úgyis megcsúszol, max ha van valami szöges gumid akkor esetlen nem.Tél van, nem kell örült módon vezetni de nem véletlenül van téli és nyári gumi. Én télen télit nyáron nyárit használok és remélem az aki nyárit használ télen nem jön velem szemben.Érdekes szokott lenni mikor az utcánkban próbálnak feljönni a nyári gumikkal télen.Nekem megér az életem és mások biztonsága egy garnitúra téli gumit.
2010. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!