Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos-e ha ezt a gumiméret...

Szabályos-e ha ezt a gumiméretet rakatom fel az autómra? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Jelenleg 195/65 R15-ös téligumi van az autón, de nyárára szeretnék nagyobb felniket... A tanknyílás fedelén belül le van írva többféle váltóméret. 195/65 R15 vagy 205/55 R16 vagy 225/45 R17. Én 17-es kereket szeretnék, de 205/50 R17 -es gumikkal. Neten néztem már, elvileg ez is váltómérete az alábbi gumiknak. Azért szeretnék ilyet, mert egy kis, 1.6-os motorral szerelt autó, valamint így optimálisabb lenne a fogyasztás. Kérdem én, közúti ellenőrésen ebbe beleköthet a rendőr, ha mindenhol 205/50 R17-es gumi van fent, ugyanolyan felnin? Nem lesz se ültetés, se terpesztés, se robbantott gumi, se semmi, hanem normálisan fog állni, ahogyan kell neki :D Valamint műszaki vizsgán mit szólnának érte? Bár mivel ősszel kell műszakira mennie, így akkora rárakhatom nyugodt szívvel a gyári acélfelnit téligumikkal.

2015. febr. 27. 01:25
1 2
 1/14 Vizéli László ***** válasza:
Műszaki vizsgát azt a téli lemezfelnivel csináltasd mindenképpen. Az meg hogy közúton bele kötnek-e közúti ellenörzés során az rendőr függő. Ha kekeckedni akar biztos hogy szóvá fogja tenni. Bár ha a 17-es kerék is fel van tüntetve a tanksapkádnál gyári méretnek, akkor elvileg nem köthet bele.
2015. febr. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Azért szeretnék ilyet, mert egy kis, 1.6-os motorral szerelt autó, valamint így optimálisabb lenne a fogyasztás."


Te is tudod, hogy ez nem igaz, nem kell ideológia, azért teszed fel, mert jobban néz ki!


Egyébként nem fog belekötni senki, még műszakin is át megy vele az autó! Ha elfér a sárvédő alatt akkor senki se fog belekötni. Sok éve már a forgalmiban se szerepelnek a kerék méretek...

2015. febr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Elfér a 205-ös gumi? Nem fog hozzáérni rugóstag alsó pereméhez?

Azt tudnod kell, hogy a nagyobb és szélesebb felnivel NÖVEKSZIK a fogyasztás, mivel nagyobb felületen tapad az úthoz, több energia kell az autónak a haladáshoz.

Azt is fontos tudnod, hogy egy /45 vagy /50-es gumi nagyon sérülékeny, felni is jobban sérül egy nagyobb gödörbe hajtáskor.

Azt is jó tudnod, hogy nagyon visszaveszi az utazási komfortot egy ilyen peres és nagy gumi. Ezeket főleg autópályás használatra ajánlják, hétköznapi autókázáshoz a jelenlegi téligumi méreted a leg optimálisabb.

2015. febr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
A rendőr egyáltalán nem nézi, hogy mi lenne a javasolt gumiméret az autóra. Azt nézi, hogy tengelyenként azonos méretű és mintázatú gumi legyen. Egy esetben van összefüggés a rendőri ellenőrzés és a gumiméret között: amikor sebességet mérnek, és az óra nagyobb eltérés esetén köszönő viszonyban sincs a mért sebességgel, azt nem fogja elfogadni a rendőrség, hogy a gumiméreted volt rossz. Az esetedben ez nem játszik, mert pár % eltérés van a mért és valós sebesség között (annyit meg úgyis direkt csal az óra). Valószinűleg műszakin sem szólnának érte, de az a biztos, ha arra felrakod a télit.
2015. febr. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egy /45 gumi aztán nem lesz sérülékeny. Alig észrevehető a komfortcsökkenés is. /30-nál már lehetne aggódni.


Egyébként miért nem 225/45 R17-et raksz fel? Az pontos váltóméret.


Nekem ilyen van fent, soha nem volt gondom vele. Téli szintén 195/65 R15

2015. febr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 szántóvető ***** válasza:
ha nem lóg ki a sárvédőívből akkor szabályos.a csendőr nem foglalkozik vele,a műszakin is át kell mennie.majd mérd le gps-szel hogy mennyivel mész egy adott Km-óra állásnál és akkor tudni fogod hogy mennyit csal az óra.
2015. febr. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

" Azért szeretnék ilyet, mert egy kis, 1.6-os motorral szerelt autó, valamint így optimálisabb lenne a fogyasztás. "


Ha a +2 literes fogyasztást optimálisnak nevezzük, akkor valóban optimálisabb lesz.

2015. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2 literrel több lesz a fogyasztás amiatt mert 195/65 R15 helyett 205/50 R17 lesz?? Ezt azért nem hinném...


Amúgy meg a 225 sztem már sok, drága a gumi is, meg azzal még el is hiszem a +2 litert. De sztem 205 esetében nincs olyan nagy különbség.


Egyébként Skoda Octavia II kombiról van szó, 1.6 CR TDI 2010-es.

2015. febr. 27. 14:49
 9/14 A kérdező kommentje:

Egyébként itt ahogy látom nem fog csalni az óra, mert nagyjából pontos a váltóméret:

[link]

2015. febr. 27. 15:20
 10/14 anonim ***** válasza:

Nagyobb felület, nagyobb kátyú veszély. Nem tudom, hogy csökkenne vagy nő a fogyasztás, de hogy a futóműved hamarabb hazavágja, azt tuti.

Amúgy ma a rendőr mindenért megbüntet, ha akar.

2015. febr. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!