Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítványnál...

B kategóriás jogosítványnál nem kötelező a gyakorlópálya?

Figyelt kérdés

Valaki mondta hogy nem kötelező. Hanem ha valaki már vezetett akkor elmondja az oktatónak. És egybőp a forgalomban kezdenek. Megmutatja a diák hogy mit tud. Aztán eldönti az oktató hogy kéne e a pályán gyakorolni. Ez így van?

Valamint ha én márciusban elkezdem a tanfolyamot akkor nagyjából mikorra lehet végezni leghamarabb? Nincs abban az iskolában rengeteg diák. Minden hónapban indul tanfolyam. De mindig csak max 5-en vannak egy alkalommal egy kategóriára.


2015. febr. 28. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, meg a csíkos pizsibe. Ha megálítják ellenőrizni az oktató, nem kicsit büntetik meg. Ráadásul szabályosan biztos nem tudsz vezetni. A pályán ezt tanítják. Ne, azt hogy a kuplungot, hogy nyomogatod, mert azt a forgalomba tanulod meg. Pályán max 3-ban fogsz menni.

Pályán indexelni, kanyarodni tanítanak, meg parkolni. Vezetni meg forgalomba fogsz megtanulni, nem a tanpályán.

2015. febr. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így igaz. Én levizsgáztam KRESZ-ből és egyből a forgalomba vitt az oktató. A tanpálya annyiból állt, hogy megtanultam váltani anélkül, hogy oda néznék.
2015. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Rutinvizsga megszűnt, a manőverezési feladatokat (különböző módon parkolni, megfordulni) is a forgalmi vizsgán kell bemutatni, ezért sok oktató nem rutinpályán kezdi az oktatást.

Az oktatóknak megvannak a módszereik, amelyekben hisznek, ezzel nem érdemes vitatkozni, én sem rutinpályán kezdtem, amit furcsállottam is, de mondta az oktatóm, ha nagyon akarok bemehetünk, de higgyem el ez így jobb lesz.

Egy csöndes környéken voltunk, ahol alig volt forgalom, de időnként azért mozogtak mások is az úton, s ott kezdtük el gyakorolni az alapokat: elindulás, haladás, kanyarodás, megállás.

Ekkor még csak a kocsikezelés, irányítás gyakorlása a lényeg, és az, hogy szokja a tanuló, hogy mások is vannak körülötte.

Amikor közelített egy-egy jármű én szinte ösztönösen kezdtem lehúzódni, mentem le az útról... az oktatóm meg türelmesen magyarázott, figyelt, s ha jármű jött mindig felhívta a figyelmemet, hogy nézzem csak mennyi hely van közöttünk, nem kell lemenni az útról, elférünk (de nem is a felezővonal közelében megyünk).

Életszerűbb közúton megcsinálni a gyakorlatokat, de az is igaz, ez a tanuló szemszögéből úgy néz ki, hogy "mit akar tőlem ez a fazon, hisz még egyenesen haladva sem tudok vezetni, nemhogy rendesen váltani, kanyarodni tudjak"

Tudat alatt már a kihalt utcán is elkezd azon dolgozni az agy, hogy "figyelek, mert jöhet más is", s ez a rutinpályán nincs meg.

Vannak oktatók, akik még mostanság is rutinpályára viszik először a tanulókat - rájuk van bízva m ilyen módszerrel készítik fel a rájuk bízottakat a forgalmi vizsgára.


Nincs értelme számolgatni, mikor lesz vége a tanfolyamnak, mikor kapod meg a jogosítványt.

Sok tényezőtől függ, minimum 3 hónap, de könnyen lehet több is.

Általában 3-6 hónap, gyorstalpalóval tehetséges tanuló tudja levinni 3 hónap alá ezt az időt, de arra is van példa, hogy több, mint fél év gyakorolgatás után volt a forgalmi vizsga.

Sikeres elméleti vizsga után 24 hónap a határidő a sikeres forgalmi vizsgára.

Sokan vágnak úgy bele, hogy alul méretezik a költségeket, elfogy a pénzük, de még nem tudnak levizsgázni... ők akár több hónapos kihagyás, "gyűjtögető" időszak közbeiktatásával próbálnak vizsgára készülni, baj akkor van, ha a két év letelik.

2015. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm.

Első válaszoló akkor te mit pattogsz?

A pénz meglesz könnyen.

2015. febr. 28. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem pattogok, csak még nem igazán vezettél forgalomban, és már te karod osztani az észt, hogy tudod, hogy kell vezetni. Üres utcában, meg kint a forgalomban vezetni két nagyon eltérő.

Szabályok vannak, amit a túl magabiztos vezetők nem szoktak betartani. Ennyi. Nem kell megsértődni. Meglátod.

2015. febr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Honnan veszed hogy még nem vezettem forgalomban vagy itt ott?

Szabálytalanul. De már vezettem azé.

2015. febr. 28. 17:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Majd ha levezettél 3000 km (városban), akkor már tudsz szabályosan közlekedni.

Addig csak akadályozod azt.

2 között van egy nagy különbség, én vezethetek forgalomban, te még nem. Ez nem jelent semmi pluszt, mert attól én még lehetek béna. Viszont te folyton azt hajtogatod, hogy jól tudsz vezetni. És általában az ilyen ember a friss jogsival szokták összetörni a másik szabályosan közlekedőt.

Amúgy ha jogsi nélkül teszed, a haverokkal, meg apuval, akkor azt úgy tedd, hogy a rendőr ne állítson meg. Ha elkapnak, egyhamar nem kapsz jogsit, sőt, akié az autó, annak is elveszik 3 évre.

Majd a vizsgabiztost győzd meg a tudásodról, ne engem.

Amúgy, hogy kormány közelébe kerülj előbb Kresz vizsgát kell tenni, és januártól közel 1000 kérdés van, sokkal másabb, mint amikor én vizsgáztam. És ahogy halottam eléggé nagy lett a bukási arány.

2015. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!