Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Lada 2107-est, és...

Vettem egy Lada 2107-est, és kicseréltem a légszűrőt. Levettem a fedelet és azt láttam, hogy áll az olajban. A kartellből feljövő csövet kicseréltem, azbolajat kimostam. De mitől van ez? Ez nagy baj? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 21:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy motorgenerállal orvosolni lehet. Ja, és karter nem kartell. Az utóbbi, az a Döglégy brigádja :)
2015. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 szántóvető ***** válasza:
így van,a motort kell felújítani (a kartercső hordja az olajat a szűrőházba.)nem olyan drága egyébként,ebből a szempontból jó választás egy lada.
2015. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egy jótanács!

Amíg megcsináltatod, addig is tegyél rá egy hosszabb csövet (slag darabot) és ne dugd vissza a szűrőhöz, csak vezesd le a motor mellé a kartergázt.

Nem fogja összeolajozni a légszűrődet.

2015. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2015. febr. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pontazlanságért, és köszönöm a válaszokat! :)
2015. márc. 1. 07:15
 6/12 anonim ***** válasza:
De lehet hogy csak a "30 év" olaja van már benne. Ha kicserélted a csövet, pucold ki a szűrőházat és figyeld, hogy mennyire jön vissza az olaj!
2015. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Ladák szeretik a kartergázt! Viszont az olaj-kondenz emulziót nem. Erre találták ki a kartergáz ülepítőt. A Ladákban nincs gyárilag. Viszont más szoci verdákban fellelhető. Egyszerűen beszerelhető és a motor csak a gázokat fogja benyeleni. Az olajsarat nem. Attól,hogy felköhög némi trutyit attól még nem kuka a motor. Más autónál ez utalahat komoly problémára de ez Lada. Olyan mint a Kalasnyikov :)
2015. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Onedin válasza:
0%
autót kell venni,, nem ladát,,,,
2015. márc. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Levettem és kitisztítottam, amennyire tudtam, mentem vele egy 20 km-t és nem lett benne olaj, csak amennyi volt is benne. De mind e mellett örülök, hogy Ladát vettem, ez a legjobb kocsi! :D

Gázülepítőt hol lehet kapni? Hova kell beszerelni?

2015. márc. 1. 20:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is így volt, 1200s, kipucolás óta négy hónapja, tiszta a szűrő, szerintem évtizedek kosza volt benne. A régi levegőszűrő konkrétan fekete volt.
2015. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!