Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Iveco stralis probléma?

Iveco stralis probléma?

Figyelt kérdés

Iveco stralis problémám van. Az lenne a gondom, hogy a gázolaj belefolyik a motorolajba. A hűtővízbe is van egy csekély mennyiség, de nem ez a fő probléma, hanem az, hogy a motorolajat ,,telekoszolja'' a gázolaj. Az injektor gumigyűrűk ki lettek cserélve úgy sem szűnt meg a baj. Ezután le vettük a hengerfejet, elvittük nyomáspróbára, ahol azt állapították meg, hogy a hengerfej nem repedt. Az egyik rézperselynél (amiben az injektor van) viszont kifujt a levegő a próba alatt. Kicserélték mind a 6 darabot. Újra le lett próbálva, az eredmény biztató volt, megszűnt a szivárgás. Összeraktuk a motrot ami egyébként hibátlanul működik. Kb 1200km után megint az a probléma. Benne van a gázolaj a motorolajba :( Tudna nekem valaki segíteni?

Iveco stralis cursor 13-as motorral (480 Le)



2015. márc. 1. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak tippem van. Nekem régen a tápszivattyú volt szar és az nyomta bele az olajba a gázolajat. De ezek nem tudom hogy működnek. De az adagoló elem is lehet rudas. Vagyis alatta a tömítés. De ez is " régi tipp ".
2015. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
injektoros és a tömítéseket ott is kicseréltük :/
2015. márc. 2. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:
De az adagolónál! Is ahol az olajzást kapja. Ott is bele folyhat, ha nem jó a tömités. Vagy lehet hogy ezt már nem adagolónak hivják.
2015. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ertem mire gondolsz, igazad lehet
2015. márc. 2. 23:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Gyerekek! Itthon lepróbáltuk sűrített levegővel a hengerfejet és csak úgy bugyborékolt. Hódmezővásárhelyen ahova vittük azt mondták, hogy nem repedt és 209 ezer forintot gomboltak le rólunk egy repedt hengerfejért :@ szemmel látható kb 2cm hosszan nyúló repedés van rajta. Kellett egy másik hengerfej. Így bízzon az ember a szakműhelyekben. Csak szólok
2015. jún. 5. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!