Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 125 ccm-es crossmotornak...

Egy 125 ccm-es crossmotornak hány felömlős a hengere? Pl. : yz 125 rm 125

Figyelt kérdés
és egy dt 125 ösnek? valamint ezek miért membránosak, és nem forgótárcsásak? miben jobb a membrán?

2015. márc. 1. 20:53
 1/3 A kérdező kommentje:
és még annyit, ha mondjuk azt a nemtudom hány felömlőt nagyobbittatnám még jobban menne? elvileg ezek versenymotorok és üzemórás meg kihegyezett.. ha növelném még kicsit jobb lenne, vagy ha túl nagy sem jó már? és a kipunyílás?
2015. márc. 1. 21:01
 2/3 joco5582 ***** válasza:

Szia. Nem teljesen értem miért akarod tudni, de ha beütöd, googleba hogy yz henger te magad is megszámlálhatod. Igazából nem a felömlők száma mondja meg, hogy jobb-e egy henger mint a másik. Szerintem kimondható, hogy pörgősebb motorhoz több felömlő szükséges.

A membrános vezérlésű motor sokkal szélesebb tartományban használható, jobb konstrukció. De mivel még mindíg a dugattyú nyitja a szívónyílást, a lehetőségek behatároltak. Tárcsás vezérlésnél teljesen szabadon konfigurálható a szívó ütem.

Ha négyütemre kellene lefordítani, akkor a változó szelepvezérlés funkciójában olyan mint a tárcsás vezérlés.

2015. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Wait a minute. Mentél te már 125 crossmotorral? Azon te mit akarsz már tovább tuningolni azok kivannak a maxra hegyezve és annak jobb esetbe csak rontasz a teljesítményén de rosszab esetbe elromlik a motor.
2017. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!