Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek első autónak...

Szerintetek első autónak Suzuki swift az jó? Ferdehátút vagy sedant érdemes venni? Általában 2-4 használnánk!

Figyelt kérdés

De sokszor egyedül is !

Kis fogyasztás és , hogy ,,ne keljen rá költeni'' a lényeg !

Vegyesen használnám városban és országúton .

Szerintetek?

Másik kiszemelt az Opel Astra F


2015. márc. 2. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Suzuki Swift vagy F astra bőven jó első autónak. A családban volt nálunk mindkettő F astra volt az enyém, Swift pedig közös volt jobbára anyám meg nővérem használták közösen. Az F astra picivel komolyabb mint a swift de keveset eszi, olcsó hozzá az alkatrész és egyszerű a vezetése meg a szerelése is jóval egyszerűbb ha van érzéke hozzá az embernek.


A Suzuki picivel olcsóbb bár igaz papír autó meg a csomagterük nem éppen a legnagyobb sajnos, nekem személy szerint ez hátrány mert sokszor nekem szükséges a nagy csomagtér, de ha téged nem zavar akkor nyugodtan vedd meg.

2015. márc. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem kell rá költeni. Jó autó, olcsó és valóban elég igénytelen, de ha az alapvető dolgokat sem lennél képes kifizeni (rendszeres olajcsere, szűrők, szíjak, fékek stb), akkor neked egyszerűen még nem való autó. A Swiftel valamivel olcsóbban jösz ki, mint az Astrával.
2015. márc. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze ez egyértelmű ! Ezért van idézőjelben ! ,, ''
2015. márc. 2. 17:00
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

elég már a papír Swiftes hozzászólásokból!!!!! amerikai törésteszt alapján semmivel sem rosszabb mint korabeli társai!!


Egy Swiftes, aki karcolás nélkül szállt ki egy frontális után és 150e Ft-ból megjavítatta a kocsiját.

2015. márc. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szwift szedan.
2015. márc. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nekem 1.3-as 99-es suzuki swiftem van. 17 éves koromban tettem le a jogsit. Most 25 éves vagyok.


A biztosítás magyar postánál 9100 Ft, a többi adó pár ezer forint.


Telejesen alap kocsi, töbet nem szabad elvárni tőle. Én is szeretnék komolyabb kocsit, de annak a fenntartása jóval drágáb (ha elromlik, stb).


Átírás kb 40-50 e ft. Az alkatrész árak függenek attól miylet veszel és milyen minőségben, hol veszed, kinél szerelteted be. De bizonyára olcsóbba, mint egy mercié.


Megbízható? Igen megbízható, de ehhez karban kell tartani, csakúgymint a többi kocsit.


4.9-litert fogyasztott nálam a kocsi. Ha nyomod, akkor elkezd enni ez is rendesen. Autópályázni 90-120 km/h-val érdemes. Többel nem. Főutakon nem érdemes száguldozni. Városi használatra tökéletes.


A műszaki 2 évente 25-30 e ft közt mozog, persze folyamatosan kell költeni az autóra.


Most az én kocsim sem tökéletes. Folyik az olaj belőle, biztos a tömítés az oka. De ennek utána kell nézni. 6 évet állt, így biztosan idővel ki kell cserélni pár dolgot rajta.


Ha ilyen autót szeretnél mindenképp szánj rá 250-300 Ft-t a kocsira+ 100 e ft-t az alaktrészek cseréjére.


Ha drágább autót veszel, számolni kell esetleg az árakkal is.


Jó autó a suzuki, csak tudni kell helyén kezelni a dolg

2015. márc. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia ha első autónak veszed akkor vegyél egy 96 vagy előtti suzukit (1-es szériás kaszni) sokkal kb fele annyiból jön ki a karószéria eleme ha össze töröd (vagy felújítod) mint egy 2-es (97-től) vagy 3-as szériásnak, a sedan nagyobb és kényelmesebb de többet eszik 6-6,5 l körül (1,3) az 1.6 is kábé ennyit evet de ment mint a állat az alkatrészei viszont drágábbak.A kis 1.0 elment alig 5l viszont a dombon csak 3-as sebesség fokozatban ment fel.

Én ha újra vennék akkor suzuki swift sedan 1.6 16v...

2015. márc. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!