Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B jogosítványhoz kell elsősegé...

B jogosítványhoz kell elsősegélynyujtási vizsga. Nekem van szakmunkás szintvizsgám, amelyen van elsősegély vizsga is. Ez számíthat?

Figyelt kérdés

Tehát a papíron nincs feltüntetve hogy elsősegély vizsgát tettem. 10.-es vagyok tavaly 9.-ben egész évben volt elsősegély órám. 1 évig tanultam. Valamint szintvizsgán levizsgáztam maximum pontszámot elértem. De a lapon amit kaptam arra nincs ráírva hogy elsősegély vizsgám is volt. Csak annyi, hogy 4-es szintvizsgát tetrem gépi forgácsoló szakmában.

Tehát ez érhet e valamit hogy ne kelljen vizsgáznom belőle? Vagy mindenképpen kell egyszer?


2015. márc. 4. 18:59
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A Vörös Kereszt honlapján tételesen fel vannak sorolva, a közúti elsősegély vizsga alól mentesülők.

Egészségügyi diplomával rendelkezők (orvosok, ápolók, gyógytornászok, stb.).

Egészségügyi középiskolában tanuló, akinek még nincs végzettséget igazoló okmánya is köteles elsősegélyből vizsgázni, befizetni a vizsgadíjat, legfeljebb neki nem szükséges a tanfolyam (ami nem kötelező senkinek, de a sikeres vizsga miatt ajánlott).

2015. márc. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!