Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz baja az autómnak, ha...

Lesz baja az autómnak, ha hosszabb ideig nem használom?

Figyelt kérdés
Egy Volkswagenről van szó, nem egy olcsó darab és alig múlt fél éves, még 5 ezer km sincs benne. A munkám miatt 2-3 hónapra, külföldre kell utaznom. Garázsom sajnos nincs, ezért az autót csak az udvaromon tudom hagyni. Az autó nem lesz használva. Lehet valamilyen baja? Mit kell ilyenkor csinálni?

2015. márc. 5. 19:36
 1/4 anonim válasza:
Esetleg tojás lessz a kerék vagyis az abroncs.Nem ártana megmozgatni.Ha létezik egy barát akiben megbízol az megmozgathatja neked az autódat eselteg egy-kétszer bestartolja.Ja és az udvaron nézz körül nincs-e közelben fa.Szél is megrongálhatja ha letörik egy ág.
2015. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]



Vegyél rá ilyet!

2015. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-3 hónap alatt szerintem semmi baja nem lesz, velem is előfordult már többször, hogy ennyi időre letettem az autóm azonos okokból (kb. '95 óta ilyen munkám van). Még az akkut se szoktam kivenni, néhány kivételtől eltekintve be is indult mindig az autóm, amikor hazaértem (főleg régebben volt ez gázos). Arra szoktam csak figyelni, hogy egyenes terepen teszem le és kiékelem, hogy ne feszüljön se a kézifék, se az erőátvitel ilyen hosszú ideig.



Egyszer volt amúgy, hogy 8 hónapig nem használtam, akkor mondjuk felbakoltam. Ja és ha lehet, valami betonozott helyen tedd le, ne az autó alatt párologjon a harmat a fűről, stb.


Ha hazaérsz, ne lepődj meg, hogy a fékek eleinte nem lesznek a helyzet magaslatán, felületi rozsda lesz rajtuk, de ez egy idő lekopik, és újra rendesen fog fogni, meg csöndben lesz.

2015. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy autónak ettől semmi baja nem lehet. Persze, ha sokáig őrizetlenül áll az udvaron, lehet, hogy egy nyest fölplankolja, és kicsit megrágcsálja a vezetékeket.
2015. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!