Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok, ha utast...

Mire számíthatok, ha utast viszek 2 éven belül?

Figyelt kérdés
Megcsináltam a B kat. jogosítványt és rá 2 hónapra a B125-ös is. Szeretném a barátnőmet vinni a motoromon (125 ccm, rendszámos), de 2 évig nem vihetek utast a motoron, mert kezdőnek minősül a jogsim. Már 1 év letelt a 2-ből. Ha megállít a rendőr, akkor milyen büntetésre számíthatok? Vagy csak egy kis ejnye-bejnye? Írnátok tapasztalatokat, akik már jártak így?

2015. márc. 8. 21:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha már letelt egy év lehet előzékeny lesz a rendőr és elenged, vagy pedig a szokásos 3 büntetőpont 30 darab görbeorrú mátyással együtt, amit 30 napod van befizetni.
2015. márc. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy vinném a helyedben, nem foglalkoznék vele, hogy mit szól hozzá a rendőr. DE! Kérdés, hogy mennyi tapasztalatod van, mert sok minden változik, ha ül mögötted valaki, más hogy kell kezelni a motort. Én azt javaslom, hogy először menjetek ki olyan helyekre, ahol tudjátok, hogy nagyon kicsi a forgalom és gyakoroljatok! Neked is, és a lánynak is szüksége lesz rá. Mert pl a kezdő "utas" rögtön az ellenkező irányba dől, ha te döntöd a motort, mert megijed, hogy felborultok, pedig az utasnak ugyanarra kell dőlnie, mint a vezetőnek. Ilyesmikre gondolok. Ha már tudtok együtt motorozni, szerintem csak akkor menjetek forgalomba vagy túrázni.
2015. márc. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!