Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ember magassága összefügg...

Az ember magassága összefügg azzal, hogy kényelmes-e neki egy autó vagy köze sincs a magassághoz?

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 07:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet köze.
2015. márc. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
persze. a testalkat donto.
2015. márc. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Itt leginkább a testalkat az ami sokat számíthat ebben.


Én ugyan alacsony de elé kövér fickó voltam, és egyszerűen amikor beültem a szomszédom suzukiába amit meg akartam venni akkor akárhogy ültem benne a hasam mindig hozzáért a kormányhoz, ha az ülést állítottam hátra akár csak egy picit akkor a lábam nem érte rendesen a pedálokat. Magasságom szempontjából nem volt gondom, mert nem érte fejem az autó tetejét legalább, de ismerek egy elé magas csávót aki megvette a suzukit és ő mondta hogy elég kényelmesen elfér benne.


Aztán vettem végül egy opel astrát ami alapból egy nagy autó na abba már kényelmesen elfértem bár a lábaimnak még így is necces volt de szerencsére volt egy olyan pont ami pont jó volt. Amikor meg lefogytam és a nagy hasam szinte eltűnt azóta még egyszerűbb a dolgom mert az opelt egy másikra cseréltem ami mégis fiatalabb pár évvel meg erősebb is a motorja mert nagy utakat kell megtennem minden hétvégén eljárunk a barátnőmmel a szüleihez ami 2 óra hossza vezetést jelent, és erre jobb egy dízeles autó ami erősebb és jól megy a pályán. Abba kényelmesen elférek pedig ugyan az a típus ott akárhogy variálhatok az ülés állítással meg a magassággal is kivagyok békülve. A barátnőm 5 centivel magasabb int én így gyakrabban kell az ülést állítanunk hogy ő neki kényelmes legyen.

2015. márc. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, én elég magas vagyok és a férjem autójában nekem mindenhogy kényelmetlen. A lábaim a kormányba ütköztek, ha hátrébb állítottam az ülést, akkor nem értem el rendesen a pedálokat, ha lejjebb állítottam az ülést vagy feljebb a kormányt, akkor viszont nem kényelmes a vezetés, nem áll úgy kézre a kormány, túl alacsonyan vagyok. Pedig alapban egy nagy, kényelmes, felső kategóriás autó. Az én kívülről sokkal kisebb autómban pedig teljesen kényelmesen elférek :D

Szóval ha vásárolni akarsz, akkor nagyon fontos, hogy beleülj, kipróbálsz.

2015. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy van. Igazából egy nagy autót vehet alacsony termetű ember is, mert annyiféle képpen lehet állitani az ülést, hogy biztos megtalálja a megfelelő beállitást. De például az én 192 centimmel egy kisautó (jelen esetben egy Thalia) nagyon kényelmetlen, hátra kell toljam az ülést teljesen, hogy a lábaim elférjenek és normálisan tudjam kezelni a pedálokat, viszont igy nyújtott kézzel kell vezetnem ami hosszú úton elég sz*r. Ja és mindez nem elég, a fejem éri a plafont.
2015. márc. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!