Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vesz vissza a...

Miért nem vesz vissza a fordulatszámból a klíma? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1.8 as benzines 110 LE-s Ford Mondeom.

Egy hónapja töltöttem fel a klímát,mindennel együtt olaj,tisztítás,uv festék.

Kapcsol a kompresszor meg minden,szerintem jön a hideg is,csak ugye még kint hideg van,nem tudom hogy még is a klíma hűt e,vagy csak a ventilátor tolja e be a kinti hideg levegőt.


A KÉRDÉSEM a következő. :


Bekapcsolom a a klímát akár hideg akár üzemmeleg járó motornál,álló helyben alapjáratnál vagy menet közben bármely fordulatszámnál,meg sem nyekken az autó.

Pedig minden hol azt olvastam,hogy vissza vesz a teljesítményből.Na nálam nem,a fordulatszámmérőn meg sem látszik hogy bekapcsoltam,meg a menet közben a teljesítmény sem csökken,ugyan úgy megy a klímával mint klíma nélkül.Pedig a kompresszor az megy mert lehet hallani.Sőt a klímás srác is azt mondta hogy megy a kompresszor.


Szóval lehetséges az,hogy egyáltalán nem vesz les semmit a teljesítményből a bekapcsolt klíma?


Köszönöm a válaszokat.

Üdvözlettel Zoli



2015. márc. 11. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Majd nyáron nézzed meg amikor kint 30 fok van és te bent 22-t akarsz.


Amúgy nem kötelező, hogy levegye a motort. Nekem 1.9dci dízel motoros kocsim van és semmit nem érezni belőle ha csontra van tekerve a klíma, akkor se. (nyáron)


vn ilyen, örülj neki!

2015. márc. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kompresszor teljesítményt vesz el a motortól, ez tény. Az pedig, hogy nem veszed észre attól van, hogy alapjáraton a motorvezérlés állandó értéken tartja az alapjárati fordulatot. Ha van fedcomp az autóban láthatod, hogy megemelkedik az alapjárati fogyasztás.

Szóval ha tényleg nem vesz el teljesítményt a klímakompresszor, akkor feltaláltad az ingyenenergiát termelő autót :).Nagyobb motoros autóknál kevésbé érezni, mivel kissebb a százalékos teljesítményszükséglet.Próbálj ki egy ezres klímás autót, ott megérzed.

2015. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok.

Sajnos nincs fedélzeti komputerem.

Annyi kérdésem még lenne,hogy egy pillanatra sem mutatná a fordulatszámmérő hogy bekapcsolom a klímát???


köszi

2015. márc. 11. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:

A fordulatszámot általában pont megemelik a klímás kocsik, hogy alapjáraton is legyen jó hűtés. Nekem 800-ról 900-950-re ugrik ha bekapcsolom.

Az ECU pedig terhelés alapján automatán állít utána a fordulatszámnak.

2015. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mert a pacsi mindenkinek.!!!!!!
2015. márc. 11. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!