Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen érzés cabrióban ülni?...

Milyen érzés cabrióban ülni? Éppen autóvásárlás előtt állok és nem tudom, hogy van-e szükségem a lehúzható keménytetőre. Előnyök és hátrányok? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Nos, a coupe és a cabrio valtozat is ugyan úgy néz ki szinte.

Nem tudom eldönteni, hogy fogom-e használni a lenyitható tetőt vagy sem. Még sosem volt cabrióm...


Kicsit konzervatívabb embernek mondanám magam, az összes autómnak enyhén lesötétítettem az üvegeit, nem szeretem, ha bebámulnak az autóba...

Azonban lehet, hogy nagyon nagy melegben, nyáron, esetleg nyaralásokkor lehúznám a tetőt, de nem tudom, hogy milyen érzés egy nyitott tetejű autóban ülni.


Akinek van ilyenje vagy ült ilyenben, mesélne róla valamit?

Milyen érzés és ha te tehetnéd, melyiket vennéd?


Autópályán nincs hatalmas huzat, vagy hangzavar nyitott tetőnél? Előnyök és hátrányok?


2015. márc. 13. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:

A "nagyon nagy melegben" tuti csak először húznád le a tetőt :) 30 fok felett már megdöglesz nyitott tetővel a kocsiban.


A szél nem igazán fúj be még sztráda tempónál sem. Ha pl. lehúzott ablakkal megyek a nem cabrio kocsimmal a sztrádán akkor 10x erősebben vág be a huzat, mintha nyitott tetővel. Ha fel van húzva az ablak a nyitott tető mellé akkor meg kb. egyáltalán nem fúj be a szél. Zaj nyilván hangosabb, mint egy zárt kocsiban, de nem vészes.


Marha jó érzés amúgy, jobban érezni a sebességet, közelebb van a világ.


Sajnos megvan a hátránya is, kisebb csomagtartó és hátsó ülések, kb. csak 18-28 fok közötti száraz időben lehet lenyitni a tetőt.

2015. márc. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!