Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift-ben az alábbi...

Suzuki Swift-ben az alábbi kábel megy a hangszóróhoz?

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő: vettem egy használt 2001-es 1.0 Swift-et, nincs benne se hangszóró, se fejegység (és tudtommal nem is volt soha :D ). Viszont be van kábelezve (legalábbis a fejegység leendő helyénél van egy vastag köteg. Egészen pontosan ezek: [link]

Nem saját kép, de ugyanez van nekem is. A vastag gondolom az antenna, az világos. A kérdés az, hogy a sok színes (bocs, laikus vagyok) az megy a (gyári) hangszóró helyekre? Ha igen, akkor csak annyi a dolgom, hogy veszek hangszórókat, rájuk forrasztom a kábeleket, és veszek egy fejegységet, amire iso csatival rákötöm a mellékelt képen látható kábeleket, és szól a cucc? Vagy ennél bonyolultabb? Kell kábelezni is valamit?

Nem szeretnék profi hifit, lényeg, hogy valami szóljon. Előre is köszi!!



2015. márc. 13. 21:59
1 2
 1/13 dirtboy ***** válasza:
Ez az A csatlakozó,lenni kéne egy ehez hasonló fekete csatlakozónak,az lesz a hangszórós.
2015. márc. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

tévedés! ezek a fejegységhez tartozó vezetékek! először is, venned kell egy normális iso csatlakozót (1-2E ft, autósboltba vagy a tescoba is lehet venni), aminek az egyik végét rátudod dugni erre a csatlakozóra, a másik végét pedig a fejegységre. az első 2 hangszórót, ha nem berhelte ki belőle az előző tulaj, akkor annak benne kell lennie. ha nincs, akkor veszel bele 2-t. aztán irány egy autóvillamosságis, aki kiméri neked, hogy melyik vezeték hova megy és mihez tartozik. vagy te is megteheted otthon egy mezei multiméter segítségével.


ilyen iso csatlakozóra van szükséged

[link]

2015. márc. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dirtboy ***** válasza:

Problem????


mi az hogy tévedés? hagy tudjam már mit beszélek


a képen az A csatlakozó van [link]


látszik hogy van egy másik is csak vissza van hajtva,az lesz a B abban vannak a hangszóróhoz való vezetékek.

iso csatlakozó szükséges lesz de te csak ne vásároltass vele iso-t mert a fejegységhez valószínű lesz,nekem eddig mind kettőhoz volt csomagolva és úgy tudom olcsóbb modellhez is adnak.

2015. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

én meg had tudjam már hogy amikor én szereltem be, melyikre mit kellett kötnöm...


a kérdező által linkelt képet, ha megnyitod, a bal(szélső) oldali 4 kis lyukacska csoport tartozott az első hangszórókhoz, a jobb oldali pedig a hátsókhoz. az alsó sorban ami meg kimaradt, ahhoz jött az áram, meg világítás, meg a kulcsnak a vezetéke (lévén, h a suzukiban csak akkor lehet bekapcsolni a rádiót, ha a kulcsot elfordítod), meg még egy pár bizbasz. szóval a kocsiba gyárilag 1, azaz EGY darab csatlakozón van minden olyan kivezetés, ami a rádió működtetéséhez szükséges! erre kell rádugni az iso-t, ami onnantól valóban ketté ágazik, de mind az A, mind a B kivezetés ugyan arra a csatlakozóra megyen! de mondom, multiméter! ha egyszer majd egy swiftet fogsz szerelni, magad is meglátod.


a fejegységhez pedig lehet hogy árulnak iso-t, de ha az egyik vége blankolt, akkor az felejtős. mert ugye se te se a kérdező nem szivesen állna neki forrasztgani, vagy csokizni a kábeleket. mennyivel is könnyebb és egyszerűbb 2 csatlakozót összedugni. :)

2015. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 dirtboy ***** válasza:

nem tudom suzukiék hogy alkották ezt meg de szabvány szerint ott kettő ilyennek kéne lennie,vagyis hasonlónak amit nem lehet rosszul bedugni mert a nút egyiknek középen van másiknak meg kicsit lejjebb,sőt színben is eltér,egyik ilyen fehér másik meg fekete.


de isot előre akkor se vegye meg szerintem

2015. márc. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam, hogy vitát váltok majd ki a kérdésemmel... :) Viszont Problem??? mellett szóljon, hogy amit dirtoby linkelt "A" csatlakozó néven, az nem azonos azzal, ami van nekem (meg a képen). És nincs másik kábelcsoport a fejegység helyén (csak az antenna), szóval úgy lesz, ahogy Problem??? mondja, hogy azon jön minden. Viszont azt nem értem, hogy minek mérjem ki, hogy melyik-melyik? Jobb előre a hangszóró helyére megy 2 kábel (+ és -), szintén bal elől ugyanígy, azokra rádugom a hangszórót, az iso-t meg a képen látható kötegre és megy a fejegységbe, de akkor mi célt szolgálna, hogy multiméterrel méregessek?
2015. márc. 14. 21:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Illetve például itt meg is van adva, hogy melyik színű kábel hova megy: [link]
2015. márc. 14. 21:03
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem rosszindulatból, csak érdekel (mert tényleg nem nagyon értek hozzá), hogy miért kéne kimérni, hogy mi hova való? Mert például az iso csatlakozóhoz, amit venni fogok azt írják, hogy "Az átalakító csatlakozó kábelköteg tartalmazza a táp és a hangszóró kábeleket is, minden kábel feliratozva van a funkciójának megfelelően".
2015. márc. 14. 21:09
 9/13 dirtboy ***** válasza:

nagy már itt a kavalkád,a gond a kocsival van.

látod most linkelted a csatlakozókban melyik szín micsoda,és látható hogy két csatlakozó van,A és B.

A gond az hogy azt mondjátok hogy a swiftben csak 1 van.

kérdés, hol a másik illetve ha tényleg nincs akkor a két csatlakozónyi kábel benne van e abba az egybe.

2015. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amit én linkeltem, az az ami bemegy a fejegységbe! A másik vége a speciális "Suzuki fej".
2015. márc. 14. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!