Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OBD hibakód P0420 mit jelent?

OBD hibakód P0420 mit jelent?

Figyelt kérdés

Punto II szgkm. van és "kigyuladt" a motordiagnosztika lámpa, hibakódolvasóval a fenti hibát adta...

annyit találtam róla, hogy katalizátor hiba...esetleg valaki találkozott hasonlóval? mit lehet tenni? /vidd el autószerelőhöz üzik kíméljenek/ Köszönöm



2015. márc. 14. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Gondolom ez akkor már a 2 lambdaszondás, Euro3-as Punto.

Első körben mérd ki az első szondát, hogy rendben van-e. Katalizátor ebben a kocsiban örök élet +1 nap.

2015. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem kettő szondás, bár azt nem tudom hol van benne, csak az egyiket láttam eddig azt relative nem rág cseréltem...kimérni hogy lehet?
2015. márc. 14. 18:20
 3/6 A kérdező kommentje:
amúgy 2002-es V16-os II-es
2015. márc. 14. 18:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Belső ellenállás, fűtés, testzárlat multiméterrel.

Milyen szondát vettél, belevaló vagy univerzális gagyit?

2015. márc. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
őszintén? passzolom a választ hogy milyen volt a lambda...nem emlékszem az árára sem köszönöm a választ!
2015. márc. 14. 19:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 2002-es, akkor már két lambdás. Mivel a hiba alapján a katalizátor működésére panaszkodik, így a második szondát kellene megnézni. Mindig a katalizátor előtti vezérli a motort, a katalizátor utáni pedig a katalizátor megfelelő működését felügyeli. Mivel a két szonda ugyanolyan típusú, ezért meg tudod cserélni. ha csere után elkezd az első szondára panaszkodni, vagy a motor viselkedésében negatív dolgokat tapasztalsz, akkor egyértelműen a szonda hibás. De egy diagnosztikai méréssel is ki lehet deríteni a szondahibát.
2015. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!