Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Cross motorokról mit kell...

Cross motorokról mit kell tudni? Karbantartás, felújítás szempontjából?

Figyelt kérdés

Tehát 2 vagy 4 üteműt vegyek? Melyiknek mik az előnyei hátrányai? Melyiket milyen sűrűn kell felújítani? És mik tartoznak a felújításhoz. Melyiket olcsóbb fenntartani. Alkatrészek és üzemórák szerint melyiket érdemesebb. Mondhattok kifejezetten olyan típust amihez könnyen és olcsóbban lehet jó alkatrészeket szerezni. Nálam 4 gyártó jöhet szóba: yamaha, suzuki, kawasaki, honda.

Ki mit ajánl? Olyan könyvet is linkelhettek be a véleményetek mellé amibe a krosszokra vonatkozóan le vannak írva a dolgok.

Köszönöm.


2015. márc. 15. 15:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A 4 márka amit felsoroltál, mind egyforma megbizható, és az árak is közel azonosak.

Én a 2 üteműt preferálom, valamivel olcsóbb is fenntartani, de igy is nagyon drága (rendszeres motorfelújitás, a váltó is gyakran megadja magát, fékek, lengéscsillapitók, és akkor még jönnek ez egyéb esetleges problémák).

Kell egy közeli és jó szerelő is a közelben, mert nem viheted minden hónapban több 100 km-re a motort rendbetartani (ha rendszeresen használod a motort, akkor ilyen gyakran kell), és akármennyire értesz hozzá, kell egy felkészült szerelő műhellyel, mert otthon nem tudsz dugattyút cserélni.

Szóval jól gondold meg.

2015. márc. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mert mi olyan nagy dolog egy dugattyú cserében? Már vagy 10-szer csináltam dugattyú cserét simsonba is mz-be is. Pár szerszám levenni a hengerfejet hengert. Vízet leengedni előtte. Aztán dugattyúhoz kell egy seegergyűrű fogó. Meg egy csapszeg kinyomó. Simsonnál mznél úgy ütöttem ki a csapszeget. Előtte felmelegítettem ilyen hőfújóval a dugót. Aztán simán kicsúszik belőle. Összeszerelésnél is felmelegítem és bele csúszik a csapszeg. Ez nem nagy dolog. Főtengelycsere az már nagyobb dolog mert szét kell kapni az egész blokkot. Meg csapágyak cseréjénél is.
2015. márc. 15. 19:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Dugócsere tényleg nem egy nagy dolog(A 2t-nél),valamenyirre értesz a motorokhoz es szerszámod is van hozzá.Én is othon szoktam csinálni.Én gépszerelő vagyok úgyhogy van mindenfajta szerszámom.Főtengelyhez már komoly műhely kell.Fentartása mindegyik gyártónak kb ugyanannyi.Egy dugattyú kb 30-40-ezer+tömítés.Ha nem akarsz versenyekre járni csak hobbi célból kell akkor 2 üteműt ajánlom.Egyszerűbb konstrukció.Olcsóbb fentartani.De amugy ez is drága.
2015. márc. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak pályán használnám. Tehát 2 t jobb lenne.

Vagy lehet jobb volna nekem egy endúró. Csak azok sokkal nehezebbek. De egy endúróra közel annyit sem kell költeni igaz?

Milyen endúrót ajánlanátok?

2015. márc. 16. 14:03
 6/13 anonim ***** válasza:
én is a 2T-t ajánlom, mondjuk egy kétüteműt nehezebb kezelni, több tapasztalat kell hozzá. Nemrégen kaptam egy KTM MX 500-ast, kellett hozzá a rutin :)
2015. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha endúrót akarsz, ajánlom az Aprilia Pegaso 125-öt, a rotax blokk kegyetlen erős, a futóműve nagyon jó.
2015. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Csak japán gép kell. A 4 felsorolt márkából. Ha endúró akkor meg 4 ütemű legyen mindenképp. Pl drz 400?
2015. márc. 16. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem nagy dolog ha ilyen szinten értetek a szereléshez és van egy csomó szerszámotok, de ha nincs (mint nekem), akkor nem olyan egyszerű ám a dugattyúcsere.
2015. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Drz400,xr400, 2t-ből meg KDX250.Ezek jó endurók.Azt még nemírtad hogy mennyit szánnál rá.Amugy írtad hogy pályáznál vele.Arra nem nagyon jó az enduró.Ha nemrég kezdtél akkor egy 125-öst crosst ajánlok neked.Könnyü, kezelhető moror.Egy 250 2t már harapós motor nagyon kell vele vigyázni a kezdőknek.Azzal inkább kínlódás lenne a pályázás. Márkát nem írok mert használtan az állapot az első.Amugyis mind a 4 márka crossai hasonlóan megbízhatók és szervizigényesek.
2015. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!