Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autónál hogyan...

Használt autónál hogyan állapítod meg az olajfogyasztást?

Figyelt kérdés

Az eladó persze, hogy azt mondja, nem eszi az olajat, de jópár(főleg dízel) autóval megjártam már.

Kartergázt nem láttam, kipufogón nem jött ki furcsa füst(mondjuk ha felköhögné az olajat, azt is elégeti)



2015. márc. 18. 07:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nézni kell a füstöt, gázfröccsre is. Motortérben az olajfolyást, olajbeöntőnyílást. Ha szemmel látható bárhol is bármi az már rossz.
2015. márc. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból tudom, hogy eladás előtt még hozzátöltenek valamilyen sűrítő adalékot, ha nagyon gatya a motor.


aztán, ha olajat cseréltem a gyárira, akkor lepődtem meg, hogy ez bizony főjavításra szorul.


eladáskor csak a füstölést nézheted, esetleg egy havernál a füstgázelemzés kimutatja.

2015. márc. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha 10.000 km alatt eszik 1 liter olajat, azzal nem kell törődni, sokszor még az 5000 km/1 liter is elmegy. Na de ha 1000 km-en megeszik 1 litert az már problémás, ilyenkor általában már füstöl a motor, vagy ha nem, akkor nehezen indul a motor kopottsága miatt.

Amúgy sokkal nagyobb baj, mikor emelkedik az olajszint :)

2015. márc. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes olajszintet is nézni, nekem az utóbbi 4 autó amit megnéztem, 3ban minimum alatt volt a szint, ami elég érdekes. Ha ez rendben akkor amit fentebb írtak.
2015. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A legutóbb vételnél volt, hogy a minimum alatt volt az olajszint, de pont nem néztem meg, mégpedig ezért:

Vettem egy másik autót előtte, aminek halál pontosan a két jel között volt az olajszint, gondoltam, biztos nem eszi az olajat. (ellenben ott volt a csomagtartóban egy olajos flakon...)

Meg többnél is megnéztem ugyanígy, de utánatölt, aztán kész.

De volt egy olyan elég ramaty állapotban lévő kb 27 éves Opel Kadett dízel, ami 15000km után se esett le semmit az olajszintje!

Ki tudja mikor, melyik tulaj mit javíttatott a motorban.

Meg volt olyan, ami 3000-nél evett 1 liter olajat. A menetteljesítményük, füstölésük ugyanolyan volt.

2015. márc. 19. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!