Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok! 20 éves vagyok nem...

Motorosok! 20 éves vagyok nem nagyon motoroztam de szeretném letenni az A korlátlant. Szerintetek kezdőnek nem gond ha 125-ösön tanul?

Figyelt kérdés
Régi vágyam, hogy motorozhassak sajna ezekből a robogózásokból kimaradtam panelos lévén.(nem akartam utcán tartani). viszont most le szeretném tenni. Érdemes elöbb megvenni a motort és kicsit gyakorolni vagy elég ha jelentkezek vizsgára? Igazat megvallva kicsit félek illetve inkább kellő tisztelettel ülök fel egy motorra és nem tudom hogy iylen 11-20 lovassal megtudnék-e tanulni
2010. febr. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tudsz ésszel menni, akkor nem lesz gond. De régen, mikor 125ös mocim volt, sokan elkérték h nah hagy menjenek hiába csak robiztak, aztán odáig sikerült h felvált és húzza a gázt... Na, úgy kész életveszély. De ésszel lehet menni. De ne felejtsd el h 125ös motornak már rendszáma van, törzskönyve, drágább biztosítás stb, míg egy 50essel nincs ennyi macera.
2010. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fejben dől el minden. Engem négy évesen kezdett apám tanítani, a Városligetben folyamatosan küzdött a rendőrökkel. Le sem ért a lábam, úgy indított meg kapott el egy Rigával... :) Aztán lett Simsonom, 125-ös mocim, majd endúróm, 750-es túra-sport motorom.

20 évesen vettem egy GSXR1000-est, már hat éve megvan, párszor összetörtem, és belátom, kissé felelőtlenség volt a koromhoz képest. De vallom azt is, hogy ez a motor tanított meg arra, hogy nem lehet büntetlenül rángatni a gázt.

A te esetedet nézve:

Egy 125-ös motor nem egy 600-as vagy 1000-es, és talán húsz évesen vagy annyira érett, hogy nem csinálsz vele bajt. Alapvető persze, hogy az ember kijárja a szamárlétrát, de én nem tartom eltúlzottnak a 125-öst kezdésnek. Ezt is elég hamar ki fogod nőni, mi lenne egy 50-essel.

Defenzív vezetés, és nem lesz baj.

2010. febr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

én hallottam már olyat, hogy valaki 125ösön tanult meg motorozni :)

mi a kérdés, hogy nem túl nagy-e vagy nem elég nagy?


ha képes vagy ésszel vezetni, akkor 250-esen is meg lehet tanulni, de én is annak a híve vagyok, hogy előbb érdemes kisebben kezdeni (125-ös pont jó). kocsinál sem egyből egy 200 lóerősbe ül az ember, vagy ha igen, akkor nagy valószínűséggel fára csavarodva végzi.

2010. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze nem mindegy az sem hogy milyen 125-ös. Négyütemű lomha, vagy egy pörgős kétütemű. Tehát ne egy RS125-öt válasszunk kezdésnek :)
2010. febr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem jó lesz a 125-ös. Ha szépen bánsz vele nem dob le, de ha rendesen kiforgatod elég jól is tud menni.
2010. febr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!