Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet az autónak olyan...

Mitől lehet az autónak olyan szörnyű hangja, hogy felfigyelnek már messziről rá? Konkrétan mint valami hangosabb féle traktor, némi kopogós mellékhanggal.

Figyelt kérdés

Nemrég vettük használtan, s voltunk átnézetni, de a hang akkor sokkal enyhébb volt, s a szerviz a lyukas kipufogóra fogta a dolgot, de már azt hiszem inkább csak tippelték. Nos a kipufogót lecseréltük teljesen, és csak icipicit enyhült hang. Egyébként minden rendben van, mármint minden működik, nem fullad magától le a motor stb. Csak a hang borzalmas, ami nyilván mégis valami gondot rejt. Indítás utáni gázadásnál hallatszik a legjobban, aztán némi haladás után kicsit enyhül, de nagyobb gázadásokkor újra hangosabb. Benzines, 1,5-ös Daewoo, 1995-ös, szóval nem mai darab, de azért nem kéne ilyennek lennie.

Előre mondom, műszakilag hozzánemértő nő vagyok úgyhogy légyszí pontos/konkrét ötleteket írjatok...

Tudom látatlanban még a hozzáértőnek is nehéz, de aki konyít hozzá kicsit csak tudhatja melyik alkatrészek okozhatnak még ilyen zajt.

A válaszokat előre köszönöm


2015. márc. 18. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csapágyas a motor.
2015. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nos a kipufogót lecseréltük teljesen"


Ti cseréltétek?

Mit értesz a teljesen szó alatt, azt ami látszik az aknából?

Egy csomó dolog okozhat hangos motorhangot. Többek között akár a leömlők tövénél is átéghetett a tömítés...


Az a rozsdás cucc a képen:

[link]

2015. márc. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Maga a cső végig, a dobokkal együtt lett lecserélve.Úgyhogy igen, azt hiszem csak ami az aknából látható. Én nem láttam. Nem tudom hogy mondjam konkrétabban. A párom szerelte le a régit s föl az újat. Ő se egy "autószerelő" de szerintem csak nem rontotta el a felszerelését. Csak neki sincs ötlete. De ezt a tömítés dolgot megnézetem vele, mert maga a kipufogó borzalmas állapotban volt, rozsda és lyuk szempontból, talán az a része is olyan.
2015. márc. 18. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a kipufogórendszerben lenne a gond, akkor konstans hangos lenne. Amit elmondtál, nekem is az jött le, hogy csapágyas, főleg indítás után, mikor nincs kenés, főleg gázadásnál...eléggé tipikus, főleg, hogy Daewoo. Imádkozz, hogy ne legyen igazunk.
2015. márc. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha hidegben erőteljesebb, melegen kevésbé, akkor mindenképpen a motorban van a hiba. Két lehetőség van:

1. Jobbik esetben a szelepek nem kapnak rendesen olajat és kopognak, hengerfej felújítás és/vagy szelepeknél tömítések cseréje.

2. Rosszabbik eset, a motor csapágyazásánal van gond, kopás vagy törés.


Ha van olajfogyás, vagy a kipufogónál kékes füst, akkor nagyobb a gond, ha ilyen nincs, akkor kisebb. De mindezt csak egy jó autószerelő tudja megállapítani, aki hangról megmondja h a hengerfej vagy a motorblokk a hibás. Magasabb élesebb hang esetén hengerfej, tompább mélyebb hang esetén a motor csapágya lesz a hibás.

2015. márc. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!