Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt mondta egy ismerősöm,...

Azt mondta egy ismerősöm, hogy van olyan kismotor, amihez nem kell jogosítvány. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Ha esetleg igen, akkor tudnátok linket küldeni?

2015. márc. 20. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

[link]

Ehhez nem kell.

2015. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Forgalomtól elzárt magánterületen egyik kismotorhoz sem kell jogosítvány. Egyébként pedig ha a kismotor befér a kerékpár műszaki követelményei közé, akkor sem kell rá jogosítvány.
2015. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elméletben még az ún. "Dongó" motoros kerékpárokra is kell jogsi - mert a legkisebb is 500W-os - de a legtöbb esetben nem foglalkoznak vele a zsaruk.

[link]

2015. márc. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem régebben volt egy kis chopperem fűnyíró motorral, arra nem kellett semmi papír, de szerintem a forgalomban nem igazán vezetheted, én is a a járdán/bicikliúton mentem vele. 10-12 évesen megfelelő.
2015. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!