Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi miatt fogyaszt többet a 2...

Mi miatt fogyaszt többet a 2 ütemű motor?

Figyelt kérdés

motorkerékpárról van szó.

miért fogyaszt többet, viszont így erősebb is elvileg, ez mi miatt van? milyen beállítást lehet végezni a motron vagy mivel lehet felszerelni hogy valamivel vissza huzzuk a fogyasztást?


2015. márc. 21. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
mert jóval többet forog mint egy 4t
2015. márc. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert ömlik bele szinte a benzin, meg minden második fordulatra jut gyújtás.

És pörög mint a fene.

Nagyon nem tudsz vele variálni, mert akkor le fog hörögni, nem kapja fel a fordulatot, és még be is rágódhat a motor.

Ennyit fogyaszt, ez van sajnos.

2015. márc. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert azonos köbcentiből kb. 2x akkor teljesítményt és 1,5 akkora nyomatékot tud, mint egy 4T.

Ne nyúlj hozzá, mert a szegény keverék tönkre vághatja az egész motort.

2015. márc. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5000-es fordulaton indulsz vele, 7000-nél nyít a power és menet közben tartósan 10 000 felett tartod. Minden fordulatra egységni benzin jut, ezt ha felszorzod a 4T percenkénti fordulatával és a 2T percenkénti fordulatával, a kettőt összehasonlítva kijön a különbség.
2015. márc. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
gyertyakép megmondja hogy meddig lehet tőle elvenni a kaját.az én etz-m től teljesen elvettem és így szép barna a gyertya. :) próbáld ki nem ártasz vele.tehát a súbertűt letettem teljesen.
2015. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 joco5582 ***** válasza:

Tényleg nem akarok bántani senkit. De egy két komment mondjuk úgy butaság.

Akkor fogyaszt jól a motor ha jól van beállítva. De mit is jelent a jó. Ha megnézed a fogyasztás és teljesítmény görbét különböző beállításokkal, érdekes dologra derül fény.

Maximális teljesítmény nem a legnagyobb fogyasztással esik egybe, és a legkevesebb fogyasztás sem a legkisebb teljesítményt mutatja. Angol tudósok bebizonyították :), hogy a beállítások közül ki lehet választani egy olyat melyen jól megy a motor, de nem a legkisebb a fogyasztás, és lehet találni olyat is ahol meg viszonylag kevés üzemanyag fogy, mégis jól megy.

Ami ezen két pont között van biztonságosan beállítható - kompromisszum lesz, de nem káros és jól használható motort eredményez.

Az alábbi kép alapján jobban érthető.

[link]


A gond azzal van mint például a "jól elvettem a motortól a benyát", pl súbertűt minimálisra raktam. A súbertű 1/3-2/3 gázállást befolyásol, tehát aki így akar fogyasztást csökkenteni és poroszkál, semmivel nem takarít meg többet mint aki hozzá se nyúlt.

Végtére sokan azt hiszik, hogy kisebb fúvóka - kevesebb üzemanyag mekkora takarékos lesz. Hát ez csak részben igaz. Való igaz nem megy annyit a motor, nem is fog olyan intenzíven húzni, de a motor jobban is fog melegedni, extrém esetben meg is ragadhat. A kérdés az az, hogy megéri-e motort generálozni, vagy helyes beállítással takarékos vezetési stílussal motorozni. És kell az a belátás, hogy nem a GSR-t kell elővenni ahhoz, hogy elszaladjak kenyérért, hanem az 50-es mopedet.


Remélem segítettem, és elnézést előre is attól aki magára veszi.

2015. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
attól hogy gyorsabb és erősebb legyen nem feltétlenül kell hogy zabálja a benzint. Én pl tavaly szereztem repülőbenzint (nem tudom hogy konkrétan lehet e venni idehaza, nekem úgy hosztak 60 litert kannába). Sima alap beállítással a motor sokkal jobban ment, persze előtte hozzá kellet állítani.
2015. márc. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!