Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SDI -> TD átalakítás. Megvalós...

SDI -> TD átalakítás. Megvalósítható-e? Érdemes-e?

Figyelt kérdés
Dízel tuninggal kapcsolatban szeretnék kérdezni hozzáértőktől. Adott egy SDI motor (AEY) és szeretném turbósítani. Motorcsere egyelőre nem opció. Terv 1) AAZ-ről kipuf. Csonk+turbó+légszűrőrendszer át az AEY-re, villany-adagoló marad és chipelve lesz (Réti nem tudom vállal-e ilyet? ) 2) AAZ-ról megy át még a mechanikus adagoló is. Megvalósítható-e, érdemes-e? Azt tudom hogy a sima TD-nek alacsonyabb a nyomása, de valamit boost pin-t lehet berhelni (vagy talán az 1.6TD Golf2-ről áttenni), hogy legyen ~1 bar.

2015. márc. 21. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes. Az ilyen házibarkács soha nem lesz olyan, mint a gyári. El kell adni aztán venni egy turbósat, a végén még olcsóbbra jössz ki. A papírozásról, eladásról már nem is beszélek..
2015. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elmeletben lehetseges, viszont forgalomba a budos eletbe' nem fogod helyeztetni idehaza.
2015. márc. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondoltam hogy papírozni nem lehet, nem is lenne ez opció. Normálisan szoktam közlekedni, ritkán igazoltatnak. Nem száguldozni, gyorsulgatni, városban vagánykodni kellene.

Csak előzésnél, illetve autópályán jobb lenne egy kicsit több erő...

Műszaki friss rajta..

Sajnálnám eladni meg újra járni az országot keresgélni... meg eléggé rendbe rakattam már.

2015. márc. 21. 09:56
 4/8 anonim ***** válasza:
A kovetkezo muszakin hogy akarsz vele atmenni? Engedely nelkuli atalakitgatasert, kokanykodasert siman elveszi a rendor a forgalmidat ott helyben, azt' setalhatsz haza akar ejszaka is.
2015. márc. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Rendőr azt se tudja mi micsoda a motortérben...

Visszateszem rá a SDI burkolatot valahogy, az van ráírva azt részéről ennyi a sztori...

NKH-s autó az már neccesebb, de azok a racereket szedik ki, meg ritkán állnak ki..

Műszakit megoldom..

2015. márc. 21. 10:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Alakítsd át! Jólesz az!!
2015. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem az adagolót is cserélni kellene!

A befecskendezett gázolaj mennyiségét a szívósorban mérhető turbo által keltett nyomás is befolyásolja. Az adagoló általában egy csővön keresztül érzékeli a nagyobb nyomást és így emel a befecskendezett gázolaj mennyiségén. A szívó adagolón van ilyen nyomás érzékelő? Mert ha nincs akkor nem sokat fog érni az átalakítás.

2015. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na igen ez már érdekesebb.. Tudtommal megegyezik az adagolója a TDI-vel. Ha marad az adagoló, akkor én úgy tudom csak úgy magától nem fog többet szállítani, ezért kell átprogramozni vagy chip-elni.


Köszönöm a segítséget, annyira én sem értek hozzá hogy ez így kivitelezhető-e vagy van-e aki megcsinálja esetleg..

2015. márc. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!