Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4 B5 motorcsere lehetséges?

Audi A4 B5 motorcsere lehetséges?

Figyelt kérdés

Nem értek különösképpen a gépjárművekhez, főleg ilyen mélységében, ezért hozzáértőbb emberek véleményére lennék kíváncsi.

Van egy 98-as Audi A4 B5 1.8T típusú autóm, és szeretnék bele egy új motort, mivel majdhogynem olcsóbb, mint a meglévő esetleges javítása. Viszont akkor már nem ugyanezt a típust rakatnám bele, hanem 2.5 vagy 2.8 benzinest. A kérdésem a következő: A váltó/futómű bírná a nagyobb teljesítményt? Ránézésre a futómű eléggé masszív. Továbbá a már meglévő elemek, például a turbó rámenne? A computerrel mit kéne kezdeni, mert gondolom valamit azon is kéne állítani? És egyáltalán méretügyileg bele lehet illeszteni a motortérbe egy nagyobb motort?



2015. márc. 22. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt ilyen kivitelezési részletkérdéseken gondolkozol, azt ugye tudod, hogy ha nem típusazonons motort raksz bele, akkor közúti forgalomban többet nem használhatod?
2015. márc. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha abban az évjáratban amikor az autód készült, gyártottak olyan motorkódú motort amilyet szeretnél bele rakni, akkor lehetséges, ha újabb motort akarsz, akkor költségesebb sokkal. Ha szívó motort szeretnél turbósítani az macerásabb, ha turbósról turbósra szeretnél másik turbót rakni azt is faragni kell. Az új motort a saját kábelkötegével és motorvezérlőjével kell összerakni.
2015. márc. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, leginkább a másodikat. A közúti forgalomban egy normálisan összerakott gép ugyanúgy elmegy, mint a többi.

Második(ment egy nagy zöld kéz), ezek szerint nézegessem a 98as audik motorkódját, az passzolni fog bele, lehetőség szerint az összes kapcsolódó elemével. Így már elgondolkodtató, mert összességében nem olcsó kivitelezni a teljes műveletet. Kicsit várnom kellett volna az autóvásárlással, mert nekem ez kicsit gyengécske. A motoroptimalizáció majdnem 200 lovasra felhúzná ugyan, de jobb szerettem volna ha ez nyers erőben van meg, nem úgy, hogy már 2000es fordulatnál sivít a turbó. A fél életét a garázsban pihente végig mielőtt hozzám került, azért akartam ebből kihozni amit lehet, nem pedig lecserélni mert igen jó állapotban van a gép, mondhatni a korát meghazudtolóban.

2015. márc. 22. 21:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fél életét a garázsban aszalódott, hogyan sikerült tönkrevágni a mocit?
2015. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleges javítást írtam :) Pillanatnyilag hibátlan, de elég nagy a valószínűsége, hogy a motorvezérlő programja optimálisabbra lesz kalibrálva, azaz a legnagyobb teljesítményre, ez pedig nem biztos, hogy hosszú életűvé teszi majd. Mivel 5 szelepes, a szelepek közötti rész nem túl nagy, ami gyakran túlforrósodva előbb vagy utóbb, de károsodni fog. Ezt megelőzendő, és megspórolva a chiptuningot is egyúttal, szerettem volna inkább másik motort bele(2.8 benzinest leginkább). Aminek a lehetősége egyébként az asszony által meg lett vétózva ma, feleslegesen nem enged másik motort rakatni bele, úgyhogy ennek először el kell pusztulnia hozzá :) Nem egyszerű dolog asszony mellett normális autót szerezni. A 4200as quatrot nem engedte, és úgy, hogy ez csak 2 éve van meg, a cserét(főleg nagyobbra) ellenzi, így valami trükköt kell vinni a dologba, hacsak nem akarom hogy éveken keresztül rágja miatta a fülemet. Nagyon jó gép egyébként, csak mint mondtam, nekem kicsit gyengécske. 120ló a motor saját ereje, erre dob még 30 lovat a turbó, és ehhez van 1,2 tonna körüli súly. A turbó jelenleg 3500nál kezd el normálisan tekerni, de mire felmegy addig a fordulatszám, megöregszem. Ha kisebb fordulatról fog beindulni, az pedig feltehetőleg rövid idő alatt kivégzi a motorját(meg gondolom a turbó sem fogja megköszönni), és ezt igyekeztem észérvként felhozni a csere mellett, de ameddig nincs baja, sajnos nincs csere.
2015. márc. 23. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó, ti tudjátok... Csak szóltam és szerintem azért érdeklődd meg mielőtt belevágsz, nehogy egy halom lóvét, időt beleölve koppanj, hogy műszakit nem fogsz rá kapni. Tapasztalatból írtam, én már cseréltettem motort autóban. Egy 90 lóerős 1.4-es benzines autóba nem rakhatsz be pl egy 2.0-s 180 lóerős dízelt csak úgy hiába gyártották azt a típust ugyan abban az évben mindkét motorral. De most nyilván direkt szivatásból írok hülyeségeket...
2015. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 walk w1th mee ***** válasza:
nagy arc vagy kérdező xDD
2015. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!