Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha DT 80 Vízhűtéses...

Yamaha DT 80 Vízhűtéses túlmelegszik a motor, de miért?

Figyelt kérdés

Az történt hogy erős oldalszélben motoroztam, és hírtelen megszorult a hátsó kerék, ezután beindúlt és mentem is rendesen, de ingadozik a hőfok....

Termosztát nincs benne, 1:50 keverék, jó olaj,vízszint ok.


2015. márc. 22. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég nagy gáz maga a termosztát hiánya!
2015. márc. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Később melegszik fel gondolom ennyi.

Yamaha boltban mondta a szerelő hogy nem lesz baja.

Most viszont elmentem egy órára motorozni és semmi túlmelegedést nem tapasztaltam, stabil volt a hőfok.

2015. márc. 22. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Oldalszélben nem biztos hogy olyan hatékony a hűtés mint ha nagyjából szembe kapná a szelet a hűtő. Jól ki kéne pucolni azt a hűtőrendszert meg lecserélni a hűtőfolyadékot, pláne ha csapvíz van benne. A hőfok az ingadozik, amiatt ne fájjon a fejed, motoroknál az kvázi normális dolog még termosztáttal is. Egyébként felül kéne vizsgálni a karburátor beállítását, hogy nem e szegényebb a keverék a normálisnál, az is okoz melegedési gondokat és a kétüteműek számára sarkalatos belső hűtés-kenés sem biztosított.
2015. márc. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Baromi nehezen éri el az üzemi hőfokot termosztát nélkül. Ez annyit jelent, hogy nagyobb terhelésnek és kopásnak van kitéve míg be nem melegszik. Így mondjuk egy dugó élettartama 25ezer km helyett 10ezer km, vagy annyi sem.


Ezek után már meg sem merem kérdezni milyen olajat használsz...gondolom láncfűrészbe valót mi?


A Yamaha DT80 egy eszméletlenül jó motor. Tiszteld jobban és meghálálja.



Üdv.

Egy 80LC2 tulaj

2015. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valószínű a karbi nem volt jól beállítva, már ok.
2015. ápr. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!