Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 váltó probléma,...

Simson S51 váltó probléma, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy a váltó az 1-est beveszi, kettest már csak ha egy kicsit lenyomom a váltókart, hármas van, négyes nincs. A váltóállító csavart állítottam 46,6-ra és behúztam az anyacsavart, de amin váltok vele kettesbe, visszateszem egyesbe és a váltó nemjó, a méret már csak 41 mm. Miért csinálja ezt? Mit kellene tenni, esetleg cserélni? Válaszokat köszönöm!

2015. márc. 24. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A váltót 1-es fokozatba kell rakni majd ehhez kell állítani a 46,6mm-t.

Ahogy a fokozatokat kapcsolod, úgy mozog a húzóék a furulyában, így változik a mért érték is. Ez így van jól. Ezért kell 1-es fokozatban beállítani a 46,6mm-t.


Azt javaslom hogy a finom beállítást minden esetben járó motornál végezzük el mert ilyenkor amúgy is könnyebben kapcsolhatók a sebességi fokozatok. Vigyázz hogy a hátsó kerék biztosan a levegőben legyen, máskülönben leugrasztod a motort a középtámaszról!

2015. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2015. márc. 28. 16:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma megnéztem és érdekes dolgot fedeztem fel, egy kicsit hosszan írom, hogy érthető legyen. Szétszedtem a váltót a kuplung felöli oldalon és láttam, hogy az az alkatrész, ami a dobba belecsúszik, a rajta lévő bütyök egyik oldala le van kopva, na most ráhegesztettem egy darabot, majd lecsiszoltam. Visszaszereltem és rögtön felugrott kettesbe egész négyesig viszont egyesbe nem akar beleugorni csak akkor ha kézzel kijjebb húzom a vonóéket. Ezt csinálta előtte csak akkor a négyesnél beljebb kellett nyomni a vonóéket.Csiszolgattam és végül az eredmény az volt mint előtte, nem megy rendesen a váltó.Na és ilyenkor mit tegyek?
2015. márc. 28. 19:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja és egyes fokozaton állítottam be a váltót ahogy írtad.
2015. márc. 28. 19:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél egy új vonóéket, de csakis normális minőségűt! A kisipariak pontatlanok és gyengék! Tudom, nem olcsó de keress legalább MZA gyártmányt, és nem lesz vele gondod!
2015. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!