Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s51-es vázba bele...

Simson s51-es vázba bele passzol egy 150ccm-es MZ blokk? Vagy kéne alakítani a vázon hogy esetleg bele lehessen rakni a blokkot?!?!?!?

Figyelt kérdés
2015. márc. 25. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:
A felfogatása biztosan nem ugyan oda esik neki. Szóval tuti kelleni fog egy hegesztő és egy flex, hogy felfogatást csinálj neki.
2015. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 joco5582 ***** válasza:

Kisebb motorblokknak is kevés lenne a gyári váz. Többek között az alábbiak megerősítésével mindenképp foglalkozz.

-váznyak

-Villakifli kúpgörgősítés

-Komolyabb első fék, olcsóbb megoldás MZ Dobfék befűzése, drágább a tárcsafékesítés

-Váz megerősítése, bölcsőváz szerűen, olcsóbb megoldás lehet az endurókon lévő vázerősítés

-Hátsó lengővilla erősítés, szilentek lecserélése perselyes, drágábban tűgörgősre

-Hátsó lengővilla megerősítése, hogy ne csavarodjon. Drágábban egyedi gyártású, esetleg donormotorból beépíteni komolyabbat.


Tudom, hogy te csak egy többet futó erős Simsont akarsz, de a legkevesebb baj ilyenkor a blokk belefaragása. Aki végigjárja a széria motor tuningját, előbb utóbb szembesülni fog a fenti problémákkal még a 70-es blokkal is.


Remélem segítettem

2015. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mz ts 125 és 150 blokk belefér minden átalakítás nélkül, a többihez (etz, ts250) már kell egy másik blokktartót csinálni, de ahogy mondtaák előttem is,nem egy életbiztosítás egy ilyen szerkezet, mindeképpen meg kell erősíteni a vázat, fékeket stb
2015. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat !!!! :D
2015. ápr. 3. 14:37
 5/5 joco5582 ***** válasza:
Nincs mit 😃
2015. ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!