Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az e46 os BMW-ket mar galvaniz...

Petrolhead kérdése:

Az e46 os BMW-ket mar galvanizalt karosszeriaval gyartottak? Koszi a valaszokat elore is!

Figyelt kérdés
mennyire szamit ez eggyaltalan?
2015. márc. 26. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Már az 50-es évek óta galvanizálják a karosszériát szinte minden gyárban, így ez ma már nem szempont hanem a szokásos technológia egyik része.
2015. márc. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sok 90 utani auto van ami nincs galvanizalva,es szerintem az e46 os sincs mivelhogy rugyeznek eleg szepen
2015. márc. 26. 08:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Galvanizált a széria, szinte minden autógyár galvanizál már 95 - 98 óta. Még a pápaszemes merciket is galvanizálták, pedig azok nagyon rozsdásodnak, akár már 6-7 évesen is rügyezni kezdtek.

15 éves koruk körül már rügyeznek ezek az e46-ok is, főleg ha sós-latyakos teleken át voltak használva az évek során, sok Németországból hozott példányt hamarabb utoléri a rozsda. Más bajuk is van ezeknek a rozsdarügyezésen kívül. Nem szabad őket megvenni, hanem keresni kell jó állapotút. Vannak jók is, amikre vigyáztak, és nem Németországban voltak igáslovak, vagy szaladgálós autók. Na ezek a kímélt példányok nem fognak rozsdásodni 15 évesen sem. Csak nehéz találni, mert ezeknek a 80%-át Németországból hozták be, némelyiket már eleve kezdődő rozsdásodással.

Sokat számít, ha már nagyon megindult a rozsda, akkor nem sokáig örülhetsz a "szép" autódnak. Rozsdamenteset kell keresni mindenképpen, megvétel után megelőző üregvédelmet és extra alvázvédelmet csináltatni, így konzerválódik hosszú évekre még. Ha nem sikerül találni rozsdamenteset, akkor más autótípus után kell nézni, a Volvók, Audik kevésbé hajlamosak a rozsdásodásra.

2015. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy galvanizálták az E46-ot de én egy csomó rozsdásat láttam már. Viszont rozsdás Audit még soha nem láttam, 30 éveset sem.
2015. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak a témában külföldi fórumok, ahol azt állítják a karosszériások, hogy galvanizáltak és valahol meg azt, hogy egy másik fajta védelmet kaptak, aminek a neve e-coating.

Úgy tudom, hogy az e-coatingnak elég, ha nekivágódik egy kő a karosszériának és lepattan ez az alapozó védőréteg, a kilátszó fém pedig elkezd sárgulni, barnulni. De ebben az esetben is inkább csak a sérülés helyén kezdődik el a rozsdásodás. A galvanizáltnak sem használ, ha meg van karcolva, vagy törött egy elem és utólag azt kalapálják ki (vagy elfogy a cink réteg). A galvanizált sem tart örökké.

Lehet olvasni panaszokat az Audira is, hogy rozsdásodnak, pedig szerintem sem rozsdásodó fajták. A VW autóiról is azt állítják, hogy teljesen galvanizáltak, mégis lehet találni rozsdásodó Passatokat. Lehet, hogy sorozatfüggő.

Véleményem szerint a legtöbb látványosan rozsdásodó autó már volt sérülve. Láttam már ilyen BMW-ket kőfelverődés nyomokkal, ahol kilátszott a fém, de azokon a részeken nem vettem észre rozsdásodást. Úgy tudom, hogy ezekre a BMW-kre minimum 10 év átrozsdásodási garanciát adtak. Meg úgy általánosságban is a német autókra ennyit adnak. Vagy biztosan voltak a védelemben, vagy csak marketing volt. Lehet, hogy egyes elemek galvanizáltak, mások pedig nem.

2015. márc. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzáfűzném még, hogy a lehető legkésőbbi évjáratokból érdemes vásárolni. 2005, 2006-osok is vannak még ha ritkán is. Ezek még 5 évig biztosan nem fognak elcsúnyulni a rozsdától. De lehet találni 15 éveseket is, amiken nincs egy szem rozsda sem.
2015. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat mindenkinek!
2015. márc. 30. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!