Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóvásárlásnál pontosan mit...

Autóvásárlásnál pontosan mit és mikor kell? Biztosítás, eredetiségvizsga, fizetni az eladónak - milyen sorrendben szokták?

Figyelt kérdés

Magánszemélynél és kereskedőnél is érdekel a folyamat.

Kifizetem a vételárat, még mielőtt meglenne az eredetiségvizsga? És ha kiderül, hogy baj van a kocsival?

Egyébként ez kinek a költsége?

Melyik lépés után mi jön, mikor írjuk a szerződést, mikor fizetek?

Egy kereskedő biztos el tudná mondani, de nem akarom, hogy átverjenek, első autó lesz.

Mindent írjatok le. Köszönöm.



2015. márc. 26. 09:23
 1/5 anonim válasza:
adásvételi (ha aláírtátok mindketten és a tanúk is, akkor fizetsz) -> biztosítás és eredetvizsga (itt ha jól emlékszem mindegy a sorrend, nem függnek egymástól) -> okmányiroda, új forgalmi
2015. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vizéli László ***** válasza:
Ha kereskedésben veszed a kiszemelt autót, ott általában mindent elintéznek helyetted 1 hét alatt. Csak át kell venned a kulcsokat és a nevedre írt forgalmi engedélyt. Valamelyest persze drágább (nem sokkal) mintha magad csináltatnád. De ügye nem kell bajlódnod vele, fél napot okmányirodába ülni stb.. stb...
2015. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Inkább ülök az okmányirodában, mert használt autót veszek, azaz nincsenek rá millióim, viszont időm van bőven. Ha csak üldögélésről van szó, azért nem fizetnék egy idegennek.

Viszont az első válaszoló által írt dolgot pont fordítva olvastam (most néztem szét itt, ugyanebben a kérdéskörben), és pont azt javasolják, ne fizessek, amíg nincs meg az eredetiségvizsga.

Ha kifizetek több százezret, elviszem a vizsgára, azt mondják, nincs rendben a kocsi, mondjuk lopott, hívják a rendőrséget, és az a vége, hogy nekem nincs kocsim, viszont a pénzt már odaadtam. Itt jön be a képbe a félelmem, hogy ha nem adja vissza a pénzt, mert kifogok egy szélhámost, akkor pereskedhetek évekig azért a pár százezerért, de nekem nem lesz kocsim, mert erre is évekig gyűjtöttem, és lehet, hogy be sem tudják rajta hajtani.

2015. márc. 26. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Eleve nem is kell kifizetni az egészet előre.


Megegyeztek, foglalót kifizeted (szintén írásban rögzítve) ebből elindítja a folyamatot a kereskedő. Amikor minden megvan, mész a kocsiért és fizeted a többit. Ezért célszerű úgy megegyezni, hogy az összes ügyintézés legyen benne az árban. Így maximálisan le vagy védve.

2015. márc. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha magánszemélytől veszed a vasat, szerelővel menj, aki tudja, mit kell nézni az adott típuson. Ő azt is meg tudja majd mondani, hogy mi a menete a vásárlásnak.

Én legutóbb megcsináltattam a tulajjal az eredetiségvizsgálatot, addig szóba se álltam vele.

2015. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!