Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi linken látható...

Az alábbi linken látható kereszteződésben kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Ha én ebből az irányból kanyarodok balra (ahol a motoros látható):


[link]


akkor, kinek van elsőbbsége a kanyar után a betorkolló úton levőknek (jobbról)? Az ő elsőbbségadás kötelező táblájuk ( [link] csak a kerékpársávra vonatkozik, viszont ők besorolnak az útról ( [link] így sávot/irányt változtatnak én viszont egyenesen megyek tehát nekem. Az oktatóm szerint viszont a jobb oldali úton levőknek. Elmagyarázná ezt nekem valaki miért?



2015. márc. 26. 12:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó linket elírtam: [link]
2015. márc. 26. 12:20
 2/11 anonim ***** válasza:

a macisajt mindenkire vonatkozik aki azon az úton halad.


A kerékpáros tábla azt jelenti, hogy kerékpáros forgalommal kell számolnia az ott haladónak és a macisajt miatt amúgy neki is elsőbbséget kell adnia. (ha nincs ott a kerékpáros tábla, akkor is elsőbbséget kell adni nekik, ez csak egy figyelemfelkeltés)

2015. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ha a jobbról jövőnek nincs táblája, jobbkéz-szabály van. ennyi.
2015. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az utolsó linket nem néztem, csak miután írtam. ez alapján én is úgy gondolnám, hogy neked van elsőbséged a jobbról jövő ÉS jobbra kanyarodóval szemben, hiszen ő külön sávba kanyarodik, ami megszűnik a későbbiekben, tehát sávot váltó lesz.

2015. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

egy olyan amcisajt ami kifezetten arra szól, hogy a kerékpárosoknak elsőbbséget kell adni, az így néz ki, csak úgy, hogy a fölső vonal nincs ott:


Ha csak egy vastagon szedett kerékpár sávot jelöl a tábla a fenti módon, akkor igen, csak a kerékpárosoknak kell elsőbbséget adni (de ilyen helyeken nincs is más csak kerékpár. Amúgy ez nem is sáv, hanem kerékpár út


[link]


A te példádban az a macisajt olyan mintha csak az lenne, a kiegészítő tábla tényleg csak arra utal, hogy legyen annyi eszed, hogy jobbra-balra nézel, jön e kétkerekű.


Amikor te balra bekanyarodsz, akkor itt csak az egyenesen haladóknak kell elsőbbséget adnod, és ha a balra lévő gyalogosátkelőn zöld van, akkor a gyalogosoknak.


A megszűnő sávból érkezőknek akkor se kéne elsőbbséget adnod, ha nekik nem lenne macisajt, hisz ők sávot változtatnak, te pedig nem. Ez akkor lenne másképp, ha ők kanyarodó főútvonalon jönnének, de az nem ilyen kereszteződés lenne.

2015. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jah és had kérdezzem meg, tehát az oktatód azt mondja, hogy a megszűnő sávosoknak elsőbbségük van veled szemben, tehát ők bemehetnek ott eléd?
2015. márc. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a helyzetet, te mész a kanyarodó főúton, tehát a kereszteződésben bárkit letolhatsz, mert veled van az Erő meg a Kresz. :)

Utána már csak annyi van, hogy te haladsz békésen a sávodban, egy megszűnő sávból meg be akar jönni valaki. Ezt már óvodásoknak is kell vágni a 3 kerekűvel közlekedve.

Lehet, oktatót kellene váltanod...

2015. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól éreztem, hogy nem én vagyok a hülye :) "A" kategóriára rakom, B kategóriám már van, de mondott még pár szerintem nem reális dolgot. Már csak vizsgázni megyek, tartok tőle, hogy nem véletlen mondta ezeket így...
2015. márc. 28. 18:43
 9/11 A kérdező kommentje:

Mégegy kérdés, hogy szerintetek, hogy van. Adott a következő szituáció:


innen jövök: [link]


itt látható jobb oldalon egy utca ( [link] ami ugye jobb kezes. Viszont van mellette egy parkoló kijáró. Nincs parkoló tábla. Ilyen esetben a parkolóból kijövő autóknak is jobbkézszabály szerint elsőbbsége van? Elméletileg, itt mivel nincs parkoló tábla, nehéz meghatározni, hogy parkoló autó jön kifelé tehát elindulás, vagy már közlekedő autó.

2015. márc. 28. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:

ha mozgásban van, akkor jobb kezes az is.


mondanám, hogy akkor van elsőbbsége, ha a térképen is valódi utcaként szerepel, de az életben nincs előtted térkép.


A vizsgán pedig max 1 hibavonal ha megadod az elsőbbséget akkor amikor nem kéne. De ha nem adod meg amikor valóban kell, az bukta.

2015. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!