Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót szeretnék vásárolni...

Autót szeretnék vásárolni használtautó kereskedésből, mi a menete és mire figyeljek? (4 kérdés lent)

Figyelt kérdés

Hosszas, 2 hónapot követő keresgélés után találtam egy számomra szinte tökéletes ár/érték arányú autót.

A kiszemelt autót Pécsen egy használtautó kereskedésben árulják.

Egy 2006-os autó, 145.000 futott kilométerrel és kitűnő állapottal a hirdetés szerint, szervizkönyvvel. Az ár ~2.000.000 Ft.


Néhány kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:


1. A kereskedés 400km-re van tőlem, viszont még soha nem vásároltam használtautó kereskedésből. Hogyan zajlik le a vásárlás és az átírás menete, ha ilyen távolságra lakom? (Mikor hozhatom el az autót és mikor kerülhet a nevemre?)


2. Kicsit félek, hogy az autót megpiszkálták, esetleg visszapörgették a km órát és egy széthajtott autót sóznak rám. 2006-os autónál mennyire reális 145.000km? Hogyan kerülhetem el a különböző átveréseket?


3. Az autó rendszámtáblája helyén jelenleg a kereskedés logója szerepel, ezzel kapcsolatban van teendőm, vagy ez csak reklám célt szolgál a megvásárlás idejéig? (nincs feltüntetve, hogy ideiglenesen kivonták volna)


4. Egy kereskedésben körülbelül mennyit lehet lealkudni a végösszegből?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 26. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ha kifizetted, viheted. Van ahol átírják neked, van ahol neked kell intézni.


2. 145-t oszd el 9-el: kb. évi 16e! Ha dízel akkor tuti, hogy tekert Egyébként meg vigyél magaddal szerelőt, vigyétek el az autót állapotfelmérésre. + a Totalcar checklist-je is hasznos lehet


3. Csak reklám, de alvázszám alapján sok mindennek utána lehet nézni.


4. Kereskedőtől és az autó állapotától függ. Szerintem 1.9m-ért elhozhatod névre írva.


Egyébként milyen autó? Sok sikert.

2015. márc. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elmész egy szerelővel, zsebedben a foglalóval, 2 milliós autónál 3-400.000 tuti elég.

Megnézitek, esetleg elviszed márkaszervizbe átvizsgáltatni (5-10.000 Ft kb) Ha tényleg minden oké, akkor adásvételi, elismervény az előlegről. És kéred, hogy intézzék el a papírmunkát. Igazolványokat lefénymásolják és mehetsz isten hírével. Pár nap múlva hív egy alkusz a kötelező miatt. Majd még pár nap és mehetsz a névre íratott autóért. Kb 1 hét alatt kész az egész. Én szombaton mentem megnézni, egyből megegyeztünk. Következő hét csütörtökön elhoztam.


Alkudni típusfüggő is. Én Golf IV TDI-t vettem. Ezek annyira pörögnek, hogy a jobbak árából gyakorlatilag nullát engednek, mert 2 óra múlva elviszi más. Én csak a komplett papírmunka árát tudtam belealkudni.


150-200.000 szerintem beleférhet.

2015. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1.Általában le kell előlegezni, de akkor még nem hozható el. Elintézik a papírmunkát és egy másik napon már el lehet hozni az autót, a maradék összeg kifizetése után. Ha hitel is van a dologban, akkor általában kimegy a telepre az üzletkötő.


2. és 3..Először telefonálni kell a kereskedőnek és mindent megkérdezni tőle az autóról, többek közt a rendszámot, alvázszámot. Olyan adatokat is meg kell kérdezni, hogy meddig volt vezetve a szervizkönyve és melyik szervizben, mi a km óra állása, volt-e sérülve. Kisebb részleteket nem érdemes megkérdezni, mert úgyis a szép dolgokat fogja mondani.

Egyeztetni kell időpontot az autó megnézésére, nehogy addig eladja.

Addig le kell informálni az autót, ha van ismerős, akkor ez könnyebb lesz. Ha nincs, akkor valamelyik márkaszerzivbe el kell menni és információt kérni. A közös számítógépes adatbázisból kiderül legalább a márkaszervizes előélete az autónak. Ha valahol nem segítenek, irány egy másik márkaszerviz.


4.Kereskedő függő. A menőbb kereskedéseknél általában igaz az, ha az autót 2 millióért árulják, akkor 1.5 millióért számították be. Attól még érhet 2 milliót az az autó, csak akitől beszámították, azt az embert húzták le nagyon. Egy százast biztos lehet alkudni, de találkoztam már olyan kereskedővel, aki egy ilyen árú autóból semmit nem engedett. Az autókereskedők a durva lehúzásokból élnek, nem hiába az ügyvédek, politikusok, brókerek után a legutáltabb piócák az emberiség talpán.


Mivel kereskedő, ezért egy szavát se hidd el. Mindenről papírt kell írni. Az adásvételit is nagyon jól át kell nézni, nehogy őt védje a szerződés még akkor is, ha olyan nem bevallott hibája jön ki az autónak, ami már eladáskor is fennállt.

Érdemes hozzáértő ismerőssel (aki valóban hozzáértő szerelő, nem csak műkedvelő) menni, aki csendben átnézi az autót és utána elmondja nekünk a véleményét annak állapotáról. Ha erre nincs lehetőség, akkor a környéken kell keresni egy autószerelő műhelyt, vagy márkaszerízt és ott kérni egy állapotfelmérést, azt az időt rá kell szánni. Amúgy, 2 hónap az nem hosszas, hanem még rövid idő is az autókeresésnél.

2015. márc. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!