Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » W124-et érdemes lenne venni?

W124-et érdemes lenne venni?

Figyelt kérdés
Valami olcsón fenntartható autó kellene 1M forintig. 300D-re gondoltam, mivel amúgy is szeretem a Merciket. Ugyebár ez egy szívódízel motor, és a típusnak is jó a híre. Szerintetek meg merjem venni? Illetve manuális vagy automata váltó a jobb, beváltabb?

2015. márc. 28. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó, bár elég drágák, hogy találj egy nagyon jót, nem tudom elég lesz-e 1M. Ha biztosra akarsz menni, akkor manuális váltó.
2015. márc. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha el tudod fogadni, hogy már szinte veteránok, lomhábbak, mint a mai autók, jó eséllyel korrodált a lemez valahol.

Ezek a maguk idején luxus autók voltak, egyes alkatrészek ára ennek megfelelő.

Egy kis saját hozzáértés alapvető.

Ha találsz egy jó állapotút, szerintem ne hezitálj.

2015. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha a lehető legnagyobb kényelemre vágysz, akkor automatát vegyél. Asszem egy millából csak hosszas keresgélés után fogsz találni..Mert van, csak hol? Mint ahogy előttem írták, nem árt némi műhelyháttér, és mélyebb autószeretet. Hálás jószág, mi nagyon szeretjük. Persze csak szívóban.


Mercedes, az Mercedes..

2015. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Inkább manuálissal, de az automaták sem voltak rosszak, de elég öreg autók, az automatának akármi baja lehet. Amúgy semmi komolyabb gondod nem lesz vele, ha jó állapotút veszel.
2015. márc. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne az autó, de ott bukott a dolog, hogy "Valami olcsón fenntartható autó kellene", errefel egy 20+ éves német nagy autót akarsz venni, ráadásul 3000-res motorral! És hiába a legendás W124, az ilyenek bizony viszik a pénzt, nem kis mértékben.
2015. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért véleményem szerint egy 20 éves autó már messze van a prémiumságtól, alkatrészárban. Ráadásul van bontott alkatrész bőven és olcsón, senki sem hordja márkaszervizbe már ezeket. A legendával ellentétben pl egy 100-as Audit is olcsó fenntartani, még V6-os benzinessel is.

2015. márc. 28. 20:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó autó az valóban, viszont ha rohad, akkor drága.

Automaták jók, apám 1.4 millió km adta el a w123-st. Semmi baja nem volt a váltónak. Csak a taxis rendelet miatt le kellett cserélni. 21 éves kocsi volt.

2015. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha találsz jót,akkor jó ez még mdinig kenderbeveri a legtöbb mai autót. Egy olyan korszakból való,amikor az autógyártó cégek mérnökeinek az volt a célja,hogy a maximumot hozzá ki abból,amit terveznek. Nem arra voltak külön mérnökök,hogy a turbó 3 év után,a válató 5 év után, a hengerfej meg 6 év után menjen szét. Ezekben az autókban nem ritka az 1 millió km. Megnézéném melyik mai autóval lehetne ennyit elmenni. Azt hiszem tudjuk a választ.A lényeg viszont : a karrosszériát nagyon meg kell nézni. Ugyanis ha szét van rohadva nem érdmes megvenni. Viszont pl. Ha egy garázsban tartott , alvázvédőzött , esetleg lakatolt gépet sikerül kifogni,akkor szerintem érdemes még mindig megvenni,hiszen híresen jól összerakott autókról beszélünk.
2015. márc. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, nem is mondtam egy fél szóval sem, hogy prémium alkatrészárak vannak ennél az autónál, azonban meglátod, igy is sok gondod lesz.
2015. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsón fenntartható autó, és a W124 hogy jön egy mondatba?

Az olcsóság a Swiftekre, F Astra-kra, Fiat Punto-kra jellemző, nem egy debella, 20-25 éves német luxusautóra. Ezt te sose fogod olcsón fenntartani.

2015. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!