Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hybrid autóknak sokkal...

A hybrid autóknak sokkal drágább is lehet a javíttatási költsége? Milyen előnyei és hátrányai vannak egy hybridnek? Érdemes ilyet venni?

Figyelt kérdés

Idős koromra úgy gondolom, megengedhetem, hogy vegyek végre egy jó autót! Az autót főleg városban használom, de megteszek napi 15 km-t autópályán is. Összesen napi 35 km-t vezetek oda, és ugyan ennyit vissza!


Fontos a fogyasztás, mivel viszonylag sokat autózok (napi 70km), azonban szeretnék végre egy olyan autót, amiben erő is van, ha kell!


Amit kiszemeltem, az egy Porsche Panamera Hybrid. A gyár állítása szerint 3,1 litert fogyaszt százon, és teszt alapján, sport fokozatban is el lehet vele járni 10 liter alatt.

Ennek szabad hinni?

Az autó 416le, 5,5 alatt képes 0-100-ra gyorsulni.


Általában nyugodtan vezetek, azonban alkalmanként szeretem lepadlózni az autót, főleg kigyorsításokkor, esetleg a pályán a belső sávban, ha üresedés van előttem.


Ilyen vezetési stílus mellett milyen fogyasztásra számíthatok?

A 4 liter alatti fogyasztást mire érti a gyári adat? Milyen feltételekkel lenne ennyi a fogyasztása?

Illetve a csak elektromos üzemmódban hány le a motor teljesítménye?


Mindenképp elmegyek majd tesztvezetésre, mert ez rengeteg pénz, illetve tökéletes autót szeretnék választani magamnak, ami elkísér akár 8-10 éven át is!


Sosem volt még hybrid autóm! Milyen előnyei és hátrányai vannak? Mennyire megbízható és mennyivel drágább a javíttatása egy ugyan ilyen teljesítményű benzines vagy dízel autóhoz képest? Mi a legrosszabb, ami történhet új autó vásárlása esetén? Mennyire szervízigényesek?


A másik autó, amin gondolkoztam egy bmw x6 hybrid, azonban nem biztos, hogy vágyom terepjáróra. Volt terepjáróm és nem tetszett, hogy teherautó érzetem volt vezetés közben, illetve a menettulajdonsága teljesen más volt egy szedánhoz képest (Honda CRV-m volt, 2009-es).


Aki ért ezekhez, vagy van ilyenje, esetleg hasonló teljesítményű hybrid autója, vagy szakszervízben dolgozik, kérem írjon!



Ti jó ötletnek látjátok a hybrid vételt, vagy jobban járnék esetleg egy kisebb motoros benzinessel?


Igazából engem csak a nagyon alacsony fogyasztás csábít! Milyen esetben fogyaszt egy 416 le-s autó 3,1-et?


2015. márc. 29. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyen benne felolem 100ezer lo is de hol fogod te azt kihasznalni? Ami sok loeros kocsi az mind autopalya cirkalo es nem varosi. Eleg ja es a parkolas...
2015. márc. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Masreszt ezek a kocsik azert hibridek h euro 6osak legyenek. Mas gyakorlati haszna nincs. Mondj 10 olyan euro 4es kocsit ami hibrid? (Ne 10 priust)

ami igazan hibrid es varosi hasznalatra valo az a prius meg 1-2 Honda.

2015. márc. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Válaszod nemtúl hasznos számomra. Ne igazán érdekel, hogy euro hányas, és pályán megyek napi 30km-t, illetve nyaralni és járunk évente.

Kérdésem a szervízeléssel és fogyasztással kapcsolatos.

És kisebb le-s változata meg nincsen, de gondolom nem az elektromos üzemmódja 416 le... 3,1 et lehet, hogy csak a pl.150le teljesítményű elektromos motorral lehet elérni, ami városba tökéletes, de ha kell, egy gombnyomásra induljon meg a gép.


Persze ezt csak én gondolom, hogy így van, de valaki elmondhatná, hogyan néz ez ki a valóságban!

2015. márc. 29. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egyfajta meresi modszer ami tavol all a valosagtol.

tessek, ez hatha hasznosabb lesz.

[link]

2015. márc. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából az aksi élettartamával van baj, olyan 6-8 év. Azok cseréje többe kerül, mint az autó.
2015. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Porsche Panamera Hybrid egy ugynevezett plug-in-hibrid, azaz konnektoros hibrid. Ezeknel a hibrideknel viszonylag nagy akkumulatorokat hasznalnak ( Porsche: 9,4KWh) amit konnektorrol tudsz tolteni. Az auto tisztan elektromos uzemmodban 36 kilometert tud megtenni.


A szabvany fogyasztast meresek es egy keplet alapjan szamoljak, figyelembe veszik az ures akksis es tele akksis fogyasztast (ami ugye nulla ebben az esetben mert a villanyos hatotav nagyobb mint a ciklus hossza).


A valosagban egy ilyen Panamera 7-10 liter kozott fog fogyasztani, de ha nagypapasan vezetsz es minden este feltoltod az akksit, akkor lehet ettol kevesebb is.


Ha ujonnan veszed nyilvan van ra garancia, hogy a javittatasa 6-8-10 ev mulva mennyibe fog kerulni azt neked most senki sem fogja tudni megmondani, mert annyira uj a technologia. Azert ne felejtsuk el hogy itt egy 3 literes kompresszoros V6-os motorrol, meg egy 8 gangos automata valtorol, valamint a valtoba epitett villanymotorrol beszelunk, plusz az akksik plusz a teljesitmenyelektronika plusz az extrak.


Boven van ami elromolhat. Hogy el is fog-e, az meg a jovo titka.


Faj hogy ezt mondom, mert imadom a Porschet, es nem kulonosebben csipem a japanokat, de ha hibrid premiumautora vagysz, talan nezz korul a Lexusok kozott. A Toyota majd 20 eve gyart hibridautokat, a technolgiajuk atomstabil, kiforrott, es megbizhato. Igaz, konnektorrol toltheto Lexus az nincs, de egy GS300h neked is jo alternativa lenne.

2015. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

megveszed ezeket a tobb tiz millios kocsikat es a benzinaron es fogyasztason ragodsz..ez komoly?

mivel foglalkozzol hogy igy megy mert sokan jutnak el idos korukig de nincs ennyi penzuk egy lakasra nem hogy egy ilyen markas autora...................

2015. márc. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!