Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől függ, hogy egyszer...

Mitől függ, hogy egyszer beindul az autó egyszer nem?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy nem indul be. Ilyenkor a "búgó" hangot se hallom, amikor a gyújtást adom rá.


[Bocs, nő vagyok, másképp nem tudom leírni]


Van, aki azt mondja, hogy ez a bendix miatt van, mert nem rántja be a motort, van aki szénkeféről beszél.


Volt olyan, hogy be kellett tolni kicsit és egyből beindult, de akadt olyan is, hogy állásból kicsit előrébb toltam és utána egyből beindult.


Mitől függ ez, hogy beindul-e vagy sem?

Van, hogy hetekig nincs ilyen probléma, van, hogy kapásból 3× is egymás után.


Tudom, hogy mindenhol mások az árak, de mennyibe kerülne kb. a javítás költsége? Mármint, ha tudna itt valaki valami közelítőt mondani a probléma forrásáról.


Köszi! :)


2015. márc. 30. 11:28
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Kevés a leírás.

Indítózáskor az önindító mindig forgat?

(mi neked a búgó hang, az önindító forgása, vagy az AC-pumpa hangja?)

Amíg az ok nem határolható be, a költség sem.

2015. márc. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Beteszem a kulcsot és simán eltudom forgatni. Mintha indítanám az autót.

Az utolsó "kattanás" nem jön össze. Minden lámpa ég, aminek kell ilyenkor, ha az ember ráadja a gyújtást a kocsira, de konkrétan nem indul a motor.

Az akkuval nincs probléma, most lett cserélve.


Illetve, mikor ráadom a gyújtást, szokott lenni egy ilyen búgó hang, mint amikor az elektromos eszközök "búgnak".

Na, ha nem akar indulni az autó, akkor az a "búgás" sincs.

2015. márc. 30. 11:36
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

Szóval akkor nem forgat az önindító?

Még mindig nem derült ki egyértelműen. :)

2015. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szénkefe szerintem is.
2015. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

Ha nem forgat az önindító, akkor a szénkefe téma valószínű. Olyankor a bendix sem szokott behúzni.

Ebbe a motortérbe bele kellene hajolni valami kicsit hozzáértőnek, ez a távjavítás ennyi adattal elég esetleges.

2015. márc. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jo multkor ugy magyaraztak a hozzaertok, hogy amikor nem (akar) beindulni az auto, akkor az azert van, mert a bendix nem rantja be a motort?!

Ezert mondtak, hogy a bendix-el van problema. Azt kell kicserelni.

De mostansag nagyon ritkan okoz problemat. Ezert tettem fel a kerdest, hogy mitol fugg "neki", hogy beindul vagy sem?


Illetve, amikor nem indul, akkor a "bugo" hangot sem hallom, marmint azt az elektronikai hangot.

Ha van ilyen hang, akkor siman indul az auto.

2015. márc. 31. 10:19
 7/8 Szape válasza:
A búgó hang amire gondolsz valószínűleg az Ac pumpa hangja! Ha ezt nem hallod azért nem indul az autó, mert a pumpa nem juttat benzint a motorba. Én is ezzel kűzdök, ha van indítás gátló a kocsiban az is okozhat ilyen problémát, nálam ilyenkor gyujtás sincs, csak teker az indító motor. SZerelő műhelyben nekem villamossági szerelőt hívtak hozzá, kiiktatta az immobilisert, de valahogy nem akar megoldódni... párszor indult pöccre de aztán megint elkezdte... Mindenképp szerelőhöz kell vinni, mert ha esetleg végleg nem indul amire már nálunk is volt példa akkor a kocsi csak kötélen vagy trailerrel közlekedik, addig deritsétek ki mia a probléma míg csak néha csinálja és saját lábán elgurula műhelyig, utána már csak a szívás van vele. Tudom mert az utóbbi időben többet húztuk az autót mint mentünk vele! :S
2015. nov. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszi a javaslatot! Mar megcsinaltattam par honapja.

Eleektronikaval nem volt gond (szerencsere), mert elsonek azt mondtak a szerelok.

Mar nem tudom, hogy pontosan mi lehetett a gond, de barati aron 25ezerbol megusztam.

Azota minden ok az indulassal.

Most kivetelesen az index balra nem akar mindig mukodni..

Hat ilyenek a 14eves autok :/

2015. nov. 8. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!