Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50 esnél menny a 60ccm3?

Faragó Kálmán kérdése:

Simson s50 esnél menny a 60ccm3?

Figyelt kérdés
Hány mm 60ccm3 nél az s50 es simson hengere?Ma voltam egy helyen ahol felfúrják és azt mondták hogy 42,00 mm a max ami kicsit több mint 60 ccm3.Ez igaz?Tudom nem kellene felfúrni de csak ki akarom próbálni hogy így mennyit bír mert van itthon még 2 gyári teljesen új főtengely.Kérem olyan válaszoljon aki ért hozzá.A válaszokat előre is köszönöm.
2015. ápr. 1. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az!?!? Nemmmegy a térfogat számítás?!?!? ....elég szomorú,tekintve hogy általános iskolás tananyag...........
2015. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És szerinted honnan tudom meg a lökethoszt és a henger fal magasságát?
2015. ápr. 1. 14:00
 3/9 A kérdező kommentje:
Úgy birom mikot valaki annyira okos.Ha nem is értesz a motorokhoz akkor miért kommentelsz?
2015. ápr. 1. 14:02
 4/9 anonim ***** válasza:
honnan tudod meg!?!?talán,hogy leméred........vagy ha vennéd a fáradtságot és rászánnál 2 percet a neten való keresésre,akkor lehet megtudnád,főleg mivel a net ömlesztve van simson-os oldolakkal...........az egyetlen ember aki nem ért a motorokhoz,az te vagy.....okoskodsz itt,azt közbe azt sem tudod hány óra van délben
2015. ápr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Te idióta vagy.Hogy a szűz márjába mérjem le hogyha már elvittem felfuratni es nem lesz kesz csak jövőhétre.
2015. ápr. 1. 17:16
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha meg nem tudod elolvasni azt amit a kérdéshez írtam akkor az a te balyod.De legalább ne szolj hozzá ahoz amihez nem értesz
2015. ápr. 1. 17:18
 7/9 joco5582 ***** válasza:

Kedves Kálmán, 42mm tényleg a maximum de az 51-nél. Star hengert akár 44-es dugóméretre is meg lehet furatni. Sima 50-esét nem tudom megmondani.

De szerintem nem jó a kérdés. Hiába fogja túlméretre fúrni, jelentős változást, egy modern benzinhez igazodó henger és hengerfejjel lehet elérni.

Egy nyomatékos 7ezerre optimalizált henger 10000ft körüli árért megcsináltatható.

Sokat lehet javítani egy "tuning" vékony trapézgyűrűs dugattyúval is, tirisztoros gyújtással és egy 17-19 torokátmérőjű karburátorral is. A gyári főtengelyek sokat bírnak, de az a tapasztalatom, hogy keveseknek van otthon megfelelő szerszám, indikátoróra a beszereléshez. Anélkül, meg pikkpakk elmegy a 2század maximális ütése a sonkáknak. Így érdemes lenne ránézni azokra is. Ha főtengely üt, a henger is félrekopik.

Mielőtt komolyabb átalakítást csinál a hengerrel, beszéljen valakivel. Higgye el megéri. Csak egy széljegyzet, sokan hirdetik magukat hogy tuningolnak hengerfaragnak, de csak kevesen értik, hogy mit csinálnak.

Privátban tudok ajánlani hozzáértőt.


Remélem segítettem

2015. ápr. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szűz márja meg balyod...........itt a gond már nem kicsi........
2015. ápr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nemjó atya!

42mm-nél még csak 55ccm az s50, sokan keverik az s51-el mert az összes egy foggyos

Amugy henger térfogat számításhoz csaka lökethossz kell meg dugattyú átmérő...

2015. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!