Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kompresszió mérés, de mi a jó...

Zámbó György kérdése:

Kompresszió mérés, de mi a jó eredmény?

Figyelt kérdés

Szeretném megnézni bár benzines motorban (auto, motor stb) a kompresszió végnyomást. Azt tudom,h hogyan kell,de az eredményeket,h mettől meddig jó (hány bar) azt nem tudom. Ki lehet ezt számolni valahogy?? Hogy megkapjam melyik tartományban jó.

olvastam sokat,de nem találok semmit. mindenki azt mondja,h szervizkönyv stb-ben benne van,de nincs. Mondtak pár képletett,de az nem jó,mert én úgye végnyomást akarokmérni a hengerben.

köszönöm aki segít

kellemes nyuszit


2015. ápr. 4. 09:42
 1/2 anonim ***** válasza:

régebben sokat néztem a hengerek végnyomását, de akkor meg volt adva ahhoz a motorhoz..

például a skodám új állapotban 10,5 ös végnyomású volt, hét év után 70e km-el 9,5...

arra ügyelj, hogy motortípusonként érdeklődj, mert egyre jobban emelik a benzinesek végnyomását..némelyik háromhengeres már 13 körül van...kezdik súrolni az öngyulladás határát..


saccperkábé nyolc alatt kuka...tíz felett príma...


mértem már lomha hathengeres volvóban 5 bart is..és csodálkoztak, hogy nem megy...

2015. ápr. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2015. ápr. 5. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!