Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jól értem: ha a régi tipusú...

Cbaparizsi kérdése:

Jól értem: ha a régi tipusú rendszámot (autó adás-vételt követő átíráskor) szeretném eu-s rendszámra cserélni, annak 56 ezer forint a díja?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 5. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, mert a tábla díja darabonként 12ezer, mármint a csere
2015. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ. Esetleg lehet ezt a díjat csökkenteni (mert olvastam 8500 forintos díjat is/ pár), például, ha sérülté teszem (de még olvasható) a régi rendszámtáblákat. Az új legyártása automatikusan EU-s lesz?
2015. ápr. 5. 16:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Új rendszámot csak EU-s kivitelben gyártanak, kivéve néhány különleges sorozatot (OT, DT, CK, talán a P- és E-rendszámok is régi formátumúak). Ha tehát újra cseréled a rendszámot, az EU-s lesz.

De ha belföldi autót vásárolsz, az adásvétel után nem kötelező rendszámot cserélned. Attól, hogy régi típusú, magyar zászlós rendszám van rajta, még nyugodtan lehet használni.

2015. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2015. ápr. 5. 16:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz hogy ugyanazt a betű-szám kombinációt legyártani eu-sban? Az lehet hogy drágább mint ha simán csak rendszámot cserélnél, de hogy 56ezer legyen az nagyon durván hangzik. Persze kishazánkban nincs olyan ami lehetetlen...
2015. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem kell nekem a jelenlegi kombináció, a soron következő számsor megfelelne, de csak ésszerű költségek között, tízezreket nem fogok rá költeni, nevetséges lehúzás, 11 éve beléptettek az Eu-ba és még arra sem képesek, hogy a rendszámokat egységesítsék térítés mentesen. Gondolok arra, hogy a műszaki vizsga idején rá kellett volna, hogy dobják az újat.
2015. ápr. 5. 17:10
 7/11 anonim ***** válasza:

A sérülés nem túl jó mert kell hozzá a jegyzőkönyv


Első voltam.

2015. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne ennek "automatikusan" megtörténnie? Hirtelen nem is tudok olyan EU országot ahol ne lenne meg ez a kettősség a rendszámok terén. Ha csak simán akarsz egy eus rendszámot akkor az nem fog 56 ezerbe kerülni, tizenpárezer az egész procedúra. Új forgalmi, szélvédőmatrica, 2 új tábla és annyi, asszem a törzskönyvet nem kell cserélni.
2015. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zebra3328 ***** válasza:

Tavaly ősszel ellopták a kocsimról mindkét rendszámot (FFW-225). Mentem feljelentést tenni, majd a jegyzőkönyvel az okmányirodába. Ott kaptam két rendszámtáblát, forgalmi matricát a táblára, új forgalmi engedélyt és szélvédőre való matricát. 16 ezer forintba és egy délutánomba került.

A rendszámra való környezetvédelmi matricát nem adtak.

2015. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Gondolok arra, hogy a műszaki vizsga idején rá kellett volna, hogy dobják az újat"

De ugyan miért? Ha a régi rendszám betölti a funkcióját, minek lecserélni? Méretben, formában jó, a karakterek olvashatók rajta, lehet rögzíteni - akkor minek lecserélni? Mivel újként (pár kivételtől eltekintve) csak EU-sat adnak ki, egy idő után majd elfogynak a régi szabványúak. De csak azért cserélni, mert nem 12 csillag, hanem piros-fehér-zöld sáv van rajta...

Jó, értem én, ez az az ország, ahol a törvényesített szabadrablás keretében még ez is belefér, de ezt az egy lehetőséget eddig kihagyták a törvényhozók.

2015. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!