Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan sötétíthetők fólia...

Hogyan sötétíthetők fólia nélkül az ablakok?

Figyelt kérdés
Szeretném, hogy ne tűzzön be a nap a kocsiba. Nem szeretném, hogy karambol esetén lehetetlen legyen kitörni az üveget a fólia miatt. Kerestem Googleben típus szerint utángyártott sötétített üvegre, de nem találtam.

#sötétített üveg #autó ablak sötétítés #üveg fóliázás
2015. ápr. 6. 01:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Hő kezeléssel sötétíthetők az üvegek. Az Ajkai üveggyárban megcsinálják, ill. régen csinálták.
2015. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olyat kell venni gyárilag. Nekem az van. Nem győzöm áldani tűző napon.
2015. ápr. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg zománcfesték? :P
2015. ápr. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fémgőzölésnek hívják, de utólag már nem hiszem hogy meg lehet csinálni és ráadásul a műszakiról is kirugnak vele, mert megváltoztattad az E jeles üveg egy olyan tulajdonságát ami egyik feltétele az E jel megszerzésének, ez a fényáteresztő képesség.
2015. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Van a sima fólia,és van a törésbiztos fólia.

Ha másból nem,az árából meg fogod tudni különböztetni őket.

2015. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!


#1

Meg fogom próbálni Húsvét után az Ajkai üveggyárat, egyelőre nem érem el őket.



#2

Ha új autót vennék, akkor tényleg ez lenne a legegyszerűbb. Most viszont a legolcsóbb árkategóriájú használt járgányok közül válogatok. Így a motor, futómű az elsődleges szempont, az üveget elintézem vásárlás után.



#3

Az nincs itthon, inkább sárral kenem be, az olcsóbb is. :D



#4

Alaposan utána fogok járni a műszakiztatás szabályainak, nehogy utólag legyen probléma. Hallottam egy olyat, hogy helyben megmérik a fényáteresztő képességet, és az összegzett értéknek kell megfelelőnek lenni. Magyarul ha mondjuk legalább 70%-ot át kell eresztenie, és eredetileg 90%-ot ereszt, én pedig 75%-osra sötétítem, akkor az még megfelelő.



#5

Néztem videót a törésbiztosról, azt kalapácssal sem tudták betörni normálisan. A sima könnyen törhető kalapácssal, de kézzel még fóliázás nélkül is nehéz kitörni belülről az üveget. És nekem az utóbbi számít: hogy egy esetleges baleset esetén az oldalsó ablakokon is távozni lehessen, ha az ajtó nem nyílna. Persze csinálhatnám azt is, hogy sima fóliát teszek rá, és tartok egy kalapácsot a kocsiban, de ezt nem szeretném. Szóval a fóliázás helyett olyan megoldás kellene, aminél kézzel is törhető marad az üveg.



Még azon is gondolkoztam, hogy bontóból veszek sötétebb üveget és azt teszem be, vagy talán van olyan utángyártott, ami eleve sötét. Ennyi infó alapján már el tudok indulni, köszönöm a tippeket!

2015. ápr. 6. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Sötétíteni csak a B oszloptól hátrafelé lévő üvegeket lehet, de a szélvédőn át érkező napfény melegít a legdurvábban, mivel az felforrósítja a műszerfalat ami radiátorként működik, tehát befűti az utasteret, innentől kezdve teljesen felesleges bármilyen sötétítéssel bajlódni. Azt meg nem tudom honnan veszed hogy a műszakin nekiállnak fényáteresztést mérni. Max elkérik a műbizonylatot a sötétítésről. Ha nem tudsz olyat felmutatni, akkor vagy zsebkéssel vakarhatod le az üveget vagy nem hosszabbítják meg a műszakit.
2015. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha fóliát tennék fel, akkor mindenképp kérnék műbizonylatot. Most a fóliázás alternatíváját keresem, így nem tudom van-e egyáltalán műbizonylat. (Pl. ha eleve egy sötét üveget (fólia nélkülit) szerzek egy bontott kocsiból, vagy ha az első hozzászóló ötlete alapján hőkezeltetem stb.)

Hát igen, tényleg előről jön a legtöbb hő. Viszont ha nem is lesz tökéletes a megoldásom, valamennyit biztos számít majd, hogy az üvegfelületek összesen 75%-a le lesz sötétítve. Persze ha létezik jobb megoldás, akkor szívesen váltok, de egyelőre nem jut eszembe semmi, mert a klíma már megvan.

2015. ápr. 6. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom milyen autód van,és milyen a fizikumod...

-De nem a fólia miatt nemfogod tudni kitörni az üveget kalapács nélkül,azt garantálom..

2015. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A kocsit hamarosan veszem, várhatóan Vectra B lesz. A fizikumom siralmas, vagyok vagy 65 kg. Azt gondoltam nem kell hozzá akkora erő, de elgondolkoztam az írásodon. Lehet hogy egyszerűbb lenne betenni az ülésem mellé egy üvegtörő szerszámot, ha már ennyire paranoiás vagyok... És akkor már a fóliázás sem feltétlenül gond.
2015. ápr. 7. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!