Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 99-es B5 diesel...

Szolnoki Zoli kérdése:

Van egy 99-es B5 diesel passatom. Kb. fél éve cseréltem a hűtőt, vízpumpát, termosztátot, tegnap kifújta a fagyállót a kiegyenlítő alján pedig szelep is van benne az óra szerint 90 foknál, a hűtő alján hideg volt felül meleg a cső mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki, hogy miért nem fordul meg a víz a hűtőben, lehet a vízpumpa vagy más is. Van egy régi termosztátom az 60 foknál már nyit annál megfordul a víz, mi lehet az oka ?

#hűtőfolyadék #Passat-B5 #keingés.
2015. ápr. 6. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Új hűtőt vettél vagy bontottat. Ha utóbbi akkor szart cserélted a fosra. A 60 fokos termosztátot meg hajítsd el nagy ívben, mert arra semmi szükség nincsen, ha szar a hűtő, el van dugulva akkor úgy sem lesz jó a hűtésed, legfeljebb most a hűvös időben, de nyáron megint kezdheted az egészet elölről.
2015. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első mondat kérdés.
2015. ápr. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 szántóvető ***** válasza:
ha nem nyit ki a termosztát akkor nem tud keringeni a víz.azt írtad hogy egy másik termosztáttal nincs ilyen gond.tehát vegyél egy minőségit bele mielőtt meg nem főzöd a motort.
2015. ápr. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Állítása szerint cserélt termosztátot, azt már nem is feltételezem hogy az nem volt vadiúj.
2015. ápr. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A hűtő, vízpumpa és a termosztát is új a termosztát pedig eredeti német Audi, Volkswagwen gyártmányú. Miután ellenőriztem hőfokmérővel a termosztátot, összeraktam és mentem vele kb. 30 km egyben de a hütőben csak nem fordult meg a víz viszont az óra 90. fok volt már 15 km után.
2015. ápr. 6. 17:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Némelyik típusnál simán be lehet fordítva szerelni a termosztátot, és akkor sose fog kinyitni!

Ugye a patron van a motor felőli oldalon!?

2015. ápr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen a patron a motorbelső része felé áll, mert ugye csak így melegíti fel. Ezt megelőzően a klimatronic csak 27 foknál fújt meleget azalatt csak hideget így jelentkezett a problémám. Lehet, hogy a rendszerem valahol eldugult, ha igen akkor azt hogyan és mivel takarítom ki.
2015. ápr. 7. 13:07
 8/8 A kérdező kommentje:
Átmostam a rendszert és nincs dugulás sehol sem, se a hűtőbe se a rendszerbe máshol. Vettem még egy új termosztátot, azzal se fordul meg 90 foknál a fagyálló, szerintetek lehet az a probléma, hogy a termosztát ugyan résnyire kinyit de a vízpumpa nem megy ezért nincs nyomás és keringés.
2015. ápr. 20. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!