Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora főfúvóka kell bele?

Mekkora főfúvóka kell bele?

Figyelt kérdés
Gyári , 50ccm-es Minareeli AM6-os blokk, 16-os Dellorto PHBN karburátor. Legfelső állásban van jelenleg a súber, de nem pörög ki felsőbb sebességekben a motor. Mekkora fúvókát rakjak bele?

2015. ápr. 7. 22:36
 1/4 joco5582 ***** válasza:
70%

Szia. Vegyél egy fúvóka készletet melyben 70 körüliek vannak. Indulj el 75ötöstől és jegyezd fel hogy mennyi a végsebességed. Csökkentsd a fúvóka méretét addig míg a max sebesség csökken. Teljesítmény vesztés tapasztalható. Ahol ezt érzed tudod hogy eggyel nagyobb kell. 2tnél dúsabbtol szegényítünk. Sajnos suberállást csak utána lehet finomhangolni. Egyébként se a max gázt befolyásolja.

Remélem segítettem

2015. ápr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mondom nem pörög ki!!!! Tehát kicsi a fúvóka, és arra vagyok kíváncsi hogy mennyivel nagyobb kellene. -.-
2015. ápr. 8. 15:11
 3/4 joco5582 ***** válasza:

#1: Teljesen értelek. Azt is hogy mindent tudsz, de nem gondoltál esetleg arra, hogy azért nem pörög fel mert esetleg túl sokat kap? Ha fulladozik a motor majd ugyanúgy nem pörög ki mint ha szegényen jár.

Nem írod, mekkora a főfúvóka így azt feltételezem nem is tudod. Vagy nem látható, és vagy nincs fúvóka kalibered se.


Hidd el nem internetről okoskodok, és igyekszek segíteni, ahelyett, hogy belinkelnék egy oldalt, hogy olvasd el azt.


Igen van gyári útmutatás, ami egy gyári motorra pont jó is, de szerintem te nem egy fojtott motort szeretnél, hanem a motor jelenlegi állapotának legmegfelelőbbet. Arra meg még nem találtak ki jobb megoldást, mint a próbaköröket dúsabbtól a túl szegény keverékig. Gyertyaképpel monitorozva.

Azt hiszem kiszállok a témából :)

2015. ápr. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
82-es fúvóka van benne jelenleg. és már csak azért is hülyeség az amit írtál, hogy sokat kap, ezért is fulladhat, mert e előtt 115-ös fúvóka volt benne, amivel ugyan nagyon jól ment, de tankoljon bele 6 litert akinek 6 anyja volt. ezért nem okoskodásra vagyok kíváncsi, hanem csak egy egyszerű válaszra hogy mekkora fúvóka lenne a legjobb 84-és 90 között kb.
2015. ápr. 8. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!