Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora a különbség az 1.9 és...

Mekkora a különbség az 1.9 és 2. 0 TDI motorok között?

Figyelt kérdés
Első autó lenne, egy Volkswagen Golf 5 érdekelne, ki is néztem egy 2.0 TDI-t 170000km-el, viszont több helyen is hallottam hogy a 2.0 TDI hamarabb romlik, nembír annyit mint az 1.9 TDI. Légyszives segítsetek, esetleg egy részletesebb leírást, véleményt, hogy melyik és miért jobb?

2015. ápr. 8. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
golf 5-ben mindegyik TDI PD-s. az 1.9-es az a régebbi, B5-ös passatban és 4-es golfban stb.. használt 1.9 pd tdi-nek a butított változata 105 lóerővel, illetve talán vannak 90 lovasok is(csak golfban, B6 passatban csak 105 lovas 1.9-es van). ezeket az 1.9-eseket megtartották alapmotornak. A 2.0 meg140 lóerős ugye, később volt 170 loerős kivitel, most azt hirtelen nemtudom hogy 5-ös golfban van-e, vagy már csak 6-osban, de B6 passatban mind2 verzió létezik. Utána ugye áttértek a CR TDI-re (common Rail) ugyanigy 140 és 170 lóerős kivitelben. A régi 131 lovas 19 pd tdi-t jobbnak mondják a 2 literesnél, de ez ugye 5-ös golfban nincs ahogy már írtam. Én ha már PD TDI 5-ös golfot vennék, akkor 2 litereset, végülis kb. ugyanaz a rendszer, bonyolultságra ugyanaz, a megbízhatóságbeli különbségnek nincs egyértelmű alapja sztem, jót kell kifogni, ami mondjuk nem könnyű
2015. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
előző vagyok még annyit hogy fogyasztásra kb. ugyanaz, viszont különbség menetteljesítményekben igen jelentős...
2015. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden igaz amit az 1-es irt, annyival egésziteném ki, hogy Golf 5-ben már nem volt 90 lovas TDI.
2015. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1.9 77KW vagy 2.0 103KW? Nem fog hamarabb tönkremenni a 2.0? Állítólag hamarabb hengerfejes lesz stb... 170.000KM-el megvehetem még? Nem sok?
2015. ápr. 9. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. felejtsd el sztem a 170 ezer km-t, meg azt a hamarabb hengerfejes lesz dumát, egyik se lesz hengerfejes se 170 ezernél, se 300 ezernél normál körülmények között, a probléma az hogy azt csak a jóég tudja melyik autóban épp mennyi km van, tekergetnek össze vissza mindent, pláne az ilyen dízeleket.. az állapot a fontos, nem az hogy mit mutat az órája
2015. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!