Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben jobb az erősített...

Miben jobb az erősített oldalfalú gumiabroncs a sima gumiabroncsnál?

Figyelt kérdés
Illetve XL jelöléssel vannak ellátva, ha jól tudom, vagy van másféle is?

#gumi #jelzés #gumiabroncs #autógumi #erősített oldalfal
2015. ápr. 9. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezek az erősített oldalfalúak a defekttűrő abroncsok. Ha leeresztenek, akkor is el lehet velük menni 5-100 kilométert, maximum 80km/h sebességgel. Ez elég lehet ahhoz, hogy eljussunk egy gumishoz, vagy haza, ahol a tárolónkban van rendes pótkerék. Ez jól hangzik, de egy ilyen leeresztett állapotú 50 km-es út után lehet kidobni a gumit.

Előnye még, hogy felfújt állapotban is merevebb, mint a hagyományos abroncs, ezért a vezetési tulajdonságaiban olyan, mintha egy-két számmal nagyobb felnink lenne.

Hátránya szintén a merevségének köszönhető, hamarabb tönkremennek vele a szilentek a futóműben.

2015. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor van előnye és hátránya is... Nem tudom, hogy milyet lenne érdemes venni nyári guminak.

2 lehetőség közül gondolkodom valamelyiken:


205/50 R17

205/55 R16

2015. ápr. 9. 15:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Most téli van még fent, 195/65 R15 Hankook Winter Icept RS W442
2015. ápr. 9. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!